Ballina Etiketimet Michel

Etiketim: Michel

BRUKSEL – Michel: Nevojitet më shumë kohë për marrëveshjen e buxhetit

BRUKSEL, 21 shkurt /ATSH-DPA/ - Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, deklaroi se nuk ishte e mundur të arrihej një marrëveshje mbi buxhetin e...

FRANCË – Michel: BE-ja e kthjellët dhe e vendosur për negociatat...

PARIS, 31 janar /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe, që del sot nga Bashkimi Europian, mbetet një partnere, një vend mik, por BE-ja do të...

SHKUP – Michel: Hapja e negociatave me Shqipërinë dhe MV prioritet...

SHKUP, 25 janar /ATSH-MIA/ - Vizita ime këtu disa javë pasi fillova funksionin e kryetarit të Këshillit Europian ka për qëllim që të japë...

BRUKSEL – Michel: Paqja në Libi thelbësore për BE-në

BRUKSEL, 19 janar /ATSH-DPA/ - Paqja në Libi është thelbësore për Bashkimin Europian, deklaroi presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, përpara konferencës së sotme...

TURQI – Michel takim më Erdoganin për bisedimet mbi Libinë

STAMBOLL, 11 janar /ATSH-DPA/ - U zhvillua sot një takim midis Presidentit turk Recep Tajip Erdogan dhe Presidentit të Këshillit Europian Charles Michel, ku...

KROACI – Michel: BE duhet të dërgojë mesazh të qartë për...

ZAGREB, 9 janar /ATSH-HINA/- Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel deklaroi sot se Brukseli duhet të dërgojë mesazh të qartë për vendet e Ballkanit...

BRUKSEL – BE nis përgatitjet për dy samite me Kinën

BRUKSEL, 17 dhjetor /ATSH-AFP/- Bashkimi Europian dhe Kina duan të zhvillojnë një partneritet të ri strategjik në vitin 2020, por, sipas liderëve europianë, dy...

FUTBOLL – Platini sërish i lirë

PARIS, 19 qershor /ATSH-ANSA/ - Ish-kampioni i Juventusit dhe ylli francez i futbollit, Michel Platini u lirua pas arrestimit nga policia në Nantë, ku...

BERLIN – Ekspozitë e Ferrarit për 50-vjetorin e Schumacherit

BERLIN, 23 dhjetor /ATSH-DPA/ - Muzeu i Ferrarit do të hapë një ekspozitë të veçantë për Michael Schumacherin, për nder të 50-vjetorit të ish-shoferit...

Negociatat, me rëndësi strategjike për Shqipërinë dhe rajonin

TIRANË, 23 prill/ATSH/ - Një vendimmarrje pozitive për hapjen e negociatave ka rëndësi strategjike për Shqipërinë dhe rajonin e Ballkanit Perëndimor. Presidenti i Republikës, Ilir...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA