Ballina Etiketimet Michel

Etiketim: Michel

BRUKSEL – Michel: Londra duhet ta zbatojë të plotë traktatin e...

BRUKSEL, 15 tetor /ATSH-AFP/ - Liderët e BE-së këmbëngulën që Britania e Madhe të zbatojë në mënyrë të plotë marrëveshjen që rregullon largimin e...

BRUKSEL – Michel: Konferencë shumëpalëshe për Mesdheun Lindor

BRUKSEL, 6 tetor /ATSH-DPA/ - Ka ende mosmarrëveshje dhe konflikte, megjithatë ka edhe shumë sfida të tjera në Mesdheun Lindor, tha sot presidenti Këshillit...

BRUKSEL – Charles Michel del nga karantina

BRUKSEL, 25 shtator /ATSH-ANSA/ - Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel nuk është më në karantinë dhe vazhdon të përgatisë samitin e jashtëzakonshëm të...

BRUKSEL – Michel: Të përshpejtohet miratimi i sanksioneve ndaj Bjellorusisë

BRUKSEL, 9 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti i Këshillit të Europës, Charles Michel u bëri thirrje sot 27 vendeve anëtare të BE-së që të përshpejtojnë...

BRUKSEL – Michel parashikon konferencë shumëpalëshe për Mesdheun Lindor

BRUKSEL, 5 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel përmendi mundësinë e organizimit të një konference shumëpalëshe mbi Mesdheun Lindor, me pjesëmarrjen...

BRUKSEL – Michel viziton Bejrutin në shenjë solidariteti

BRUKSEL, 7 gusht /ATSH-ANSA/ - Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, do të shkojë nesër në Bejrut, në shenjë solidariteti mes europianëve dhe libanezëve. Michel tha...

BRUKSEL – Michel mbështet marrëveshjen e BE-së në Parlamentin Europian

BRUKSEL, 23 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel mbështeti sot para Parlamentit Europian marrëveshjen e arritur mes 27 vendeve të BE...

BRUKSEL – Michel propozim të ri për planin europian të rimëkëmbjes

BRUKSEL, 20 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel do t'u paraqesë sot drejtuesve të Bashkimit Europian një propozim të rishikuar për...

BRUKSEL – Michel: Është koha të reagojmë për Fondin e Rimëkëmbjes

BRUKSEL, 10 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel kërkoi sot veprimin e 27 vendeve të Bashkimit Europian që do të mblidhen...

BRUKSEL – Michel i dërgon letër Matarellës: Nuk jeni vetëm

BRUKSEL, 20 mars /ATSH-MIA/- Kryetari i Këshillit Europian, Charles Michel i ka dërguar një letër presidentit italian Serxho Matarella, në të cilën krahas ngushëllimeve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA