Ballina Etiketimet Mesim online

Etiketim: mesim online

RTSH Shkollë/ Nis transmetimi i leksionit online për nxënësit e klasës...

TIRANË, 26 mars/ATSH/ RTSH Shkollë po transmeton leksionet në distancë (online) për nxënësit e arsimit fillor. Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini informoi...

Mësimi online/ 99% e nxënësve të Elbasanit, komunikim të vazhdueshëm me...

TIRANË, 25 mars/ATSH/ 99% e nxënësve të arsimit parauniversitar në Elbasan janë në komunikim të vazhdueshëm me mësuesit e tyre, pasi prcoesi mësimor po...

Mësimi nga shtëpia, Shahini: Bravo mësuesve e nxënësve për angazhimin maksimal

TIRANË, 24 mars/ATSH/ Në një fotoalbum të publikuar, ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini falënderon mësuesit dhe nxënësit për angazhimin maksimal të...

Nis mësimi online edhe nëpër universitete

TIRANË, 19 mars/ATSH/ -Universiteti ‘Aleksandër Moisiu’, Durrës ka filluar mësimin online duke përdorur platformat falas si Google Classrom, Zoom apo Eztalks. Ministrja e Arsimit, Sportit...

Mësimi online/ 96% e nxënësve të Elbasanit, komunikim të vazhdueshëm me...

TIRANË, 19 mars/ATSH/ Në të gjitha shkollat e Zyrës Vendore të Arsimit Parauniversitar në Elbasan është duke u zhvilluar mësimi online. Specialistët e Zyrës Arsimore...

RTSH Shkollë, nis transmetimi i mësimeve online për nxënësit e fillores

TIRANË, 18 mars/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini njoftoi se në kanalin publik RTSH Shkollë, ka nisur të transmetohen leksionet për...

Mësimi nga shtëpia/ 80% e nxënësve në kontakt direkt me mësuesit

TIRANË, 17 mars/ATSH/ - Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini deklaroi sot se mësimi i nxënësve nga shtëpia po ecën më mirë...

Kosovë, Ministria e Arsimit merr masa për zhvillimin e mësimit në...

PRISHTINË, 17 mars /ATSH/ Për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi, Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI) ka nisur punën për...

Mbyllja e shkollave/ Ambasada e Italisë: Mësuesit italianë dhe shqiptarë, angazhim...

TIRANË, 14 mars /ATSH/ –Ambasada e Italisë në Shqipëri njofton se mësuesit italianë dhe shqiptarë të seksioneve dygjuhëshe shprehin angazhimin e tyre për arsimin...

Gjini: Mësim online për gjitha lëndët në arsimin parauniversitar, orë të...

TIRANË, 11 mars /ATSH/ –Të gjithë nxënësit e arsimit parauniversitar që janë në shtëpi si pasojë e masave të marra nga qeveria kundër përhapjes...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA