Ballina Etiketimet Mesdheu Lindor

Etiketim: Mesdheu Lindor

GJERMANI – Merkel: Rikthimi i anijes turke në port, sinjal pozitiv...

BERLIN, 30 nëntor /ATSH-AA/ - Gjermania mirëpriti sot kthimin në port të anijes kërkimore turke “Oruc Reis”, pas përfundimit të misionit të saj për...

BRUKSEL – NATO: Ankaraja dhe Athina të ndërpresin provokimet e ndërsjella

BRUKSEL, 22 tetor /ATSH-AFP/ - NATO dënoi sot përshkallëzimin e tensioneve midis Turqisë dhe Greqisë në Mesdheun Lindor dhe u bëri thirrje dy vendeve...

BRUKSEL – Michel: Konferencë shumëpalëshe për Mesdheun Lindor

BRUKSEL, 6 tetor /ATSH-DPA/ - Ka ende mosmarrëveshje dhe konflikte, megjithatë ka edhe shumë sfida të tjera në Mesdheun Lindor, tha sot presidenti Këshillit...

TURQI – Erdogan: Greqia të mos e çojë dëm mundësinë e...

ANKARA, 23 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan i bëri thirrje sot Greqisë që të mos e çojë sërish dëm mundësinë për...

TURQI – Erdogan: Parisi të mbajë qëndrim konstruktiv ndaj krizës në...

STAMBOLL, 22 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan i tha sot homologut të tij francez, Emmanuel Macron se ai pret që Parisi...

TURQI – Erdogan: Mosmarrëveshja me Greqinë mund të zgjidhet me dialog...

STAMBOLL, 16 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan tha sot se mosmarrëveshja me Greqinë, në lidhje me Mesdheun Lindor, mund të zgjidhet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA