Ballina Etiketimet Malte

Etiketim: malte

COVID-19 – Rekord rastesh, Malta vendos bllokimin e pjesshëm

VALETA, 10 mars /ATSH-DPA/ - Malta do të mbyllë shkollat ​​dhe të gjitha dyqanet e shërbimet jothelbësore për një muaj, duke filluar nga e...

FOKUS – BE procedurë kundër Maltës dhe Qipros për pasaportat ”e...

BRUKSEL, 20 tetor /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian filloi sot një procedurë shkeljeje kundër Qipros dhe Maltës për programet e tyre të kundërshtuara të pasaportave...

Cakaj vizitë zyrtare në Maltë, takohet me homologun Bartolo: Thellim i...

TIRANË, 13 tetor /ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ndodhet në Maltë, ku po zhvillon një vizitë zyrtare...

FOKUS – AI dënon taktikat e paligjshme kundër migrantëve

LA VALETA, 8 shtator /ATSH-AFP/ - OJQ-ja për mbrojtjen e të drejtave të njeriut  "Amnesty International" dënoi sot qeverinë malteze duke e akuzuar për...

COVID-19 – Malta mbyll baret dhe klubet e natës 

VALETA, 17 gusht /ATSH-DPA/ - Malta do të mbyllë baret dhe klubet e natës nga e mërkura, si përgjigje ndaj rritjes së rasteve me...

MALTË – Borrell: Bisedimet për paktin e migracionit po përparojnë me...

VALETA, 7 korrik /ATSH-DPA/ - Bisedimet për krijimin e një pakti të ri për migracionin në Bashkimin Europian po përparojnë me vështirësi, u shpreh...

BRUKSEL – KE: Tre vende të BE-së do të pranojnë migrantët...

BRUKSEL, 8 qershor /ATSH-DPA/ - Tre shtete anëtare të Bashkimit Europian do të pranojnë disa nga gati 425 migrantët që u zbarkuan në ishullin...

MALTË – Qeveria lejon zbarkimin e rreth 400 migrantëve

ROMË, 7 qershor /ATSH-DPA/ - Rreth 425 migrantë u lejuan të zbarkonin nga disa anije të ankoruara në brigjet e Maltës, njoftoi qeveria. Pasi u...

BRUKSEL – KE: Shtetet anëtare të tregojnë solidaritet dhe përgjegjësi kolektive...

BRUKSEL, 3 qershor /ATSH-AFP/- Komisioni Europian u bëri sot thirrje vendeve anëtare që të tregojnë solidaritet dhe përgjegjësisë kolektive dhe të kujdesen për 425...

BRUKSEL – BE: Shtetet anëtare të bashkëpunojnë me Frontex për migrantët

BRUKSEL, 25 maj /ATSH-ANSA/ - Kërkimi dhe shpëtimi në det janë detyrime sipas ligjeve ndërkombëtare, deklaroi një zëdhënës i Komisionit Europian, ndërsa u pyet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA