Ballina Etiketimet Mallra

Etiketim: mallra

Durrës, 1 milion e 868 mijë tonë mallra u përpunuan në...

TIRANE, 24 korrik/ATSH/ Gjatë periudhës janar-qershor 2020 në kalatat portuale të Portit të Durrësit janë përpunuar 281 anije tregtare dhe 320 tragete, me 1...

Durrës, 6008 kontejnerë u përpunuan nga 1-20 korrik në portin më...

TIRANË, 21 korrik/ATSH/ Në portin e Durrësit nga 1-20 korrik të këtij viti janë përpunuar 6008 kontejnerë. Autoriteti Portual Durrës bën të ditur se “po...

Durrës, rreth 20 mijë tonë mallra në përpunim nga 7 anije...

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Shatë anije tregtare janë të ankoruara ditën e sotme në kalatat portuale të Durrësit, nga të cilat po përpunohen 19624 tonë...

Durrës, në 6 muaj u përpunuan 45 mijë tonë mallra më...

TIRANË, 2 korrik/ATSH/ Që nga fillimi i këtij viti në Terminalin e Mallrave Gjenerale (TMGJ) të portit të Durrësit janë përpunuar 137 anije tregtare...

Durrës/ Përpunohen 64 anije të specializuara me afro 578 mijë tonë...

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ Pas muajit mars të këtij viti, ku situata e pandemisë globale ndikoi në rënien e transportit të mallrave me kontejnerë, shifrat...

Janar-maj 2020, 10% më shumë mallra të përpunuar nga anijet tregtare...

TIRANË, 16 qershor/ATSH/ Gjatë periudhës janar-maj 2020 përpunimi i mallrave nga anijet tregtare ka shënuar një rritje prej 10%. Sektori i Statistikave në Autoritetin Portual...

Fundjava në port, priten 7 anije tregtare me mallra dhe konteinerë

TIRANË, 13 qershor/ATSH/ Shtatë anije me mallra të ndryshme priten gjatë kësaj fundjave në portin e Durrësit, ndërsa në Terminalin Perëndimor vijon përpunimi i...

Porti i Durrësit/ 69 mijë tonë mallra të transportuara në maj,...

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ Terminali i Trageteve vijon të jetë në funksion vetëm për transportin e mallrave deri në një vendim për rikthimin e transportit...

Porti sot/ Katër anije në përpunim, në pritje dhe 5 anije...

TIRANË, 5 qershor/ATSH/ Në portin e Durrësit sot paradite ka përfunduar përpunimi i një anijeje me kontejnerë dhe vijon puna për shkarkimin e katër...

Terminali Perëndimor në portin e Durrësit/ 80 mijë tonë mallra të...

TIRANË, 4 qershor/ATSH/ Në Terminalin Perëndimor të portit të Durrësit gjatë muajit maj 2020 janë përpunuar 23 anije tregtare me afro 80 mijë tonë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA