Ballina Etiketimet Mallra

Etiketim: mallra

Porti i Durrësit/ 69 mijë tonë mallra të transportuara në maj,...

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ Terminali i Trageteve vijon të jetë në funksion vetëm për transportin e mallrave deri në një vendim për rikthimin e transportit...

Porti sot/ Katër anije në përpunim, në pritje dhe 5 anije...

TIRANË, 5 qershor/ATSH/ Në portin e Durrësit sot paradite ka përfunduar përpunimi i një anijeje me kontejnerë dhe vijon puna për shkarkimin e katër...

Terminali Perëndimor në portin e Durrësit/ 80 mijë tonë mallra të...

TIRANË, 4 qershor/ATSH/ Në Terminalin Perëndimor të portit të Durrësit gjatë muajit maj 2020 janë përpunuar 23 anije tregtare me afro 80 mijë tonë...

Kosovë/Do të largohen vetëm mallrat që janë në kundërshtim me ligjin

PRISHTINE, 2 qershor /ATSH/ -Ministria e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike (MEPTINIS), njofton se ka urdhëruar largimin nga tregu vetëm mallrat...

Porti i Durrësit, 53 mijë tonë mallra tranzit nga dhe drejt...

TIRANË, 28 maj/ATSH/ Porti i Durrësit vijon të luajë rol të rëndësishëm në transportin e mallrave nga dhe drejt Kosovës. Rreth 53 mijë tonë mallra...

Korçë/ Kontrabandë mallrash, arrestohen në flagrancë 2 shtetas

TIRANË, 26 maj/ATSH/ -Dy raste të kontrabandës me mallra janë goditur në Korçë, teksa janë arrestuar në flagrancë 2 shtetas dhe u procedua penalisht...

Porti i Durrësit/ 7 500 tonë grurë në përpunim, 5 anije...

TIRANË, 4 maj/ATSH/ Pesë anije me mallra dhe kontejnerë priten sot në portin e Durrësit. Një anije tregtare me 7 500 tonë grurë sapo është...

Integrimi në BE/ Analizohet përafrimi i legjislacionit në fushën e lëvizjes...

TIRANË, 3 maj/ATSH/- Pavarësisht masave shtrënguese të vendosura nga autoritetet për frenimin e përhapjes së COVID-19, Ministria e Financave dhe Ekonomisë në bashkëpunim me...

Durrës, në Terminalin Perëndimor të portit u përpunuan 63% më shumë...

TIRANË, 30 prill/ATSH/ Që nga fillimi i muajit prill në Terminalin Perëndimor të portit janë përpunuar 24 anije, ndërsa vijojnë përpunimin edhe tre anije...

Durrës/ Vijon veprimtaria portuale, 7 anije në proces përpunimi

TIRANË, 22 prill/ATSH/ Përpunimi i mallrave vijon pa ndërprerë në portin e Durrësit. Mëngjesin e sotëm ka nisur përpunimi i shtatë anije tregtare, me rreth...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA