Ballina Etiketimet Mallra

Etiketim: mallra

Shifrat e 9-mujorit/ Në portin e Durrësit, u përpunuan mbi 2.8...

TIRANË, 17 tetor/ATSH/ Gjatë periudhës janar-shtator 2020, në të katër terminalet e portit të Durrësit, janë ankoruar 1,094 anije dhe tragete. Po ashtu, gjatë kësaj...

Porti i Durrësit/ Përpunohen 4 anije me rreth 9 200 tonë...

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Në katër terminalet e portit më të madh të vendit po vijon përpunimi i mallrave nga anijet tregtare. Autoriteti Portual Durrës bën...

Durrës/ Tragetet e linjave në nëntë muaj transportuan 563 mijë tonë...

TIRANË, 10 tetor/ATSH/ Tragetet e linjave Durrës-Bari dhe Durrës-Ankona e kthim, gjatë periudhës janar-shtator të këtij viti, kanë transportuar 563 mijë tonë mallra të...

Porti i Durrësit/ Përpunohen 4 anije me rreth 12 mijë tonë...

TIRANË, 11 shtator/ATSH/ Në katër terminalet e portit më të madh të vendit po vijon pandërprerë përpunimi i mallrave nga anijet tregtare. Autoriteti Portual Durrës...

Porti i Durrësit/ 9 anije tregtare në përpunim me rreth 35...

TIRANË, 28 gusht/ATSH/ Në portin e Durrësit janë rreth 35 mijë tonë mallra dhe 450 TEU, nga 9 anije tregtare në pritje dhe përpunim. Autoriteti...

Durrës/ 8 anije me grurë dhe çimento përpunohen në kalatat portuale

TIRANË, 25 gusht/ATSH/ Katër anije me grurë dhe katër të tjera me çimento do të shkarkohen gjatë orëve në vazhdim në portin e Durrësit. Në...

Durrës, përpunohen mbi 77 mijë konteinerë në 7 muaj

TIRANË, 24 gusht/ATSH/ Gjatë periudhës janar-korrik të 2020-ës, në Terminalin e Konteinerëve të portit më të madh në vend janë përpunuar 96 anije të...

Rriten tranzitet nga porti i Durrësit drejt Kosovës, 5,764 tonë mallra...

TIRANË, 21 gusht/ATSH/ Nga porti i Durrësit drejt Kosovës janë transportuar 5,764 tonë mallra më shumë, krahasuar kjo me të njëjtën periudhë të 2019-s. Sektori...

Rritet përpunimi i mallrave, mbi 8 mijë tonë gjatë 7 muajve...

TIRANË, 18 gusht/ATSH/ Thuajse të gjitha mallrat e importit të grupit të materialeve të ndërtimit që mbërrijnë me anije në portin më të madh...

Durrës, 98 mijë tonë mallra tranzit nga dhe drejt Kosovës në...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ Porti i Durrësit vijon të luajë rol të rëndësishëm në transportin e mallrave nga dhe drejt Kosovës. Rreth 98 mijë tonë mallra...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA