Ballina Etiketimet Mallra

Etiketim: mallra

Durrës, përpunohen 17 anije në terminalin e kontejnerëve gjatë dhjetorit

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH/ - Që nga fillimi i muajit dhjetor në Terminalin e Kontejnerëve në portin e Durrësit janë përpunuar 17 anije të specializuara. Burime...

Janar–nëntor 2018: Në portin e Durrësit janë përpunuar mbi 3.3 milionë...

-Përpunohen 504 anije dhe 924 tragete- TIRANË, 14 dhjetor/ATSH/- Gjatë 11-mujorit të parë të këtij viti në portin e Durrësit janë përpunuar mbi 3.3 milionë...

Durrës/ Tragetet në janar-nëntor, 7% më shumë mallra se në 2017

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/ - Tragetet e linjave Durrës–Bari dhe Durrës–Ankona e kthim gjatë periudhës janar-nëntor të këtij viti kanë transportuar më shumë mallra dhe...

Durrës- Përpunohen katër anije me 11 mijë tonë mallra

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/- Në portin e Durrësit katër anije tregtare me rreth 11 mijë tonë mallra po përpunohen në kalatat 1 - 5 të...

Tetor – Rritje e transportit ajror të mallrave

TIRANË, 27 nëntor /ATSH - Diversifikimi i rrjetit ajror në Shqipëri vitet e fundit, krahas zgjerimit të gjeografisë së shteteve dhe numrit të pasagjerëve...

INSTAT: Eksportet u rritën me 21,2% në tetor

TIRANË, 20 nëntor/ATSH/- Eksportet e mallrave në tetor 2018 arritën vlerën 30 mld lekë, duke u rritur me 21,2 %, në krahasim me të njëjtën...

Në 10 muaj, mbi 3 milionë tonë mallra eksport-import me anije...

TIRANË, 15 nëntor/ATSH/- Në kalatat e portit të Durrësit në periudhën 10-mujore janar-tetor 2018 janë përpunuar 3 milionë e 17 mijë tonë mallra, të...

Janar-tetor 2018, përpunohen 1702 mjete lundruese në portin e Durrësit

TIRANË, 14 nëntor/ATSH/- Gjatë periudhës janar-tetor të këtij viti në portin e Durrësit janë ankoruar 1702 mjete lundruese, mes të cilave 462 anije tregtare dhe...

Durrës – Rritet me 8% transporti i mallrave me tragete

TIRANË, 7 nëntor/ATSH/ - Gjatë periudhës janar-tetor të këtij viti tragetet e linjave Durrës–Bari dhe Durrës–Ankona e kthim kanë transportuar bashkë me udhëtarët, mbi...

Rriten eksportet bujqësore, kryeson agroindustria dhe peshkimi

TIRANË, 29 tetor/ATSH/ Viti 2018 mund të thuhet që është një vit shumë i mirë për eksportet e prodhimeve bujqësore shqiptare, të cilat shënojnë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA