Ballina Etiketimet Mallra

Etiketim: mallra

Janar-tetor 2018, përpunohen 1702 mjete lundruese në portin e Durrësit

TIRANË, 14 nëntor/ATSH/- Gjatë periudhës janar-tetor të këtij viti në portin e Durrësit janë ankoruar 1702 mjete lundruese, mes të cilave 462 anije tregtare dhe...

Durrës – Rritet me 8% transporti i mallrave me tragete

TIRANË, 7 nëntor/ATSH/ - Gjatë periudhës janar-tetor të këtij viti tragetet e linjave Durrës–Bari dhe Durrës–Ankona e kthim kanë transportuar bashkë me udhëtarët, mbi...

Rriten eksportet bujqësore, kryeson agroindustria dhe peshkimi

TIRANË, 29 tetor/ATSH/ Viti 2018 mund të thuhet që është një vit shumë i mirë për eksportet e prodhimeve bujqësore shqiptare, të cilat shënojnë...

Tregtia e mallrave, kryeson transporti detar me 54%

TIRANË, 29 tetor/ATSH/ Në nëntëmujorin e vitit 2018, vlera e mallrave të tregtuara (eksport dhe import) është 698 miliardë lekë dhe 54,0 % e...

Durrës, mbi 2.7 milionë tonë mallra me anije dhe tragete në...

- Në periudhën janar-shtator 2018 përpunohen 417 anije dhe 776 tragete - TIRANË, 11 tetor/ATSH/- Anijet tregtare dhe tragetet e linjave Durrës – Bari dhe...

Durrës- Tragetet në nëntë muaj, rritet transporti i mallrave me 8%

DURRËS, 3 tetor/ATSH/- Tragetet e linjave Durrës – Bari dhe Durrës –Ankona e kthim gjatë nëntë muajve të parë të këtij viti kanë transportuar...

BRUKSEL – BE konfiskon mallra të falsifikuara me vlerë 580 milionë...

BRUKSEL, 27 shtator /ATSH-AFP/ - Autoritetet doganore konfiskuan vitin e kaluar, në kufijtë e Bashkimit Europian, 31 milionë mallra të falsifikuara, me një vlerë...

Porti i Durrësit – Mbi 2.4 milionë tonë mallra në 8...

Gushti 2018, 7 % më shumë se sa i njëjti muaj i 2017- TIRANË, 18 shtator /ATSH/ - Në portin e Durrësit gjatë periudhës...

Tregtia e mallrave, kryeson transporti detar me 55,1 %

TIRANË, 28 gusht/ATSH/ Në muajin korrik 2018, vlera e mallrave të tregtuara është 85 miliard lekë dhe 55,1 % e tyre u transportua në...

SHBA – Kina blen me kusht 70 miliardë dollarë produkte amerikane

UASHINGTON, 7 qershor /ATSH-AFP/ - Kina propozoi blerjen e rreth 70 miliardë dollarëve mallra amerikane shtesë me kusht që administrata Trump të heqë dorë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA