Ballina Etiketimet Macron

Etiketim: Macron

BRUKSEL – Macron: Kompromis për zhbllokimin e buxhetit dhe planit të...

BRUKSEL, 16 tetor /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron bëri thirrje sot për një frymë kompromisi me qëllim zhbllokimin e negociatave për buxhetin europian...

BRUKSEL – Macron: Bisedimet postBrexit hasin pengesa në gjithçka

BRUKSEL, 16 tetor /ATSH-AFP/ - Bisedimet postBrexit mes Londrës dhe 27 vendeve anëtare të BE-së pengohen në gjithçka, u shpreh sot presidenti francez, Emmanuel...

FRANCË – Macron: Shtetrrethim nate në Paris dhe tetë qytete të tjera

PARIS, 14 tetor /ATSH-DPA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron njoftoi sot në mbrëmje një shtetrrethim midis fashës orare 21:00-06:00 në Paris, Marsejë dhe shtatë...

FRANCË – Macron: WFP përpjekje thelbësore në luftën kundër urisë

PARIS, 9 tetor /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron përgëzoi sot Programin Botëror të Ushqimit (WFP), fitues i Çmimin Nobel të Paqes 2020, për...

FRANCË – Macron: Franca po shkon drejt më shumë kufizimeve antiCOVID-19

PARIS, 7 tetor /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron tha sot se është e nevojshme për më shumë kufizimeve në zonat ku COVID-19 po...

FRANCË – Çifti Macron mesazh miqësie dhe shërim të shpejtë për...

PARIS, 2 tetor /ATSH-AFP/ - Presidenti francez Emmanuel Macron dhe gruaja e tij, Brigitte, i dërguan sot një mesazh miqësie dhe i uruan shërim...

LITUANI – Macron takon lideren e opozitës bjelloruse Tikhanovskaya

VILNIUS, 29 shtator /ATSH-DPA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron u takua sot në mëngjes me udhëheqësen e opozitës bjelloruse, Svetlana Tikhanovskaya, sipas burimeve të...

LITUANI – Macron takim me lideren e opozitës bjelloruse Tikhanovskaya

VILNIUS, 28 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron do të takohet me lideren e opozitës bjelloruse, Svetlana Tikhanovskaya, të martën në mëngjes në...

FRANCË – Macron: E qartë që Lukashenko duhet të largohet nga...

PARIS, 27 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti bjellorus Aleksandër Lukashenko duhet të largohet, tha sot presidenti francez, Emmanuel Macron, në një intervistë me "Sunday Journal". "Ajo që...

FRANCË – Macron: Erdogan të angazhohet për çtensionimin e situatës në...

PARIS, 23 shtator /ATSH-ANSA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron, i kërkoi homologun të tij turk Recep Tayyip Erdogan, për t'u angazhuar për një çtensionim...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA