Ballina Etiketimet Macron

Etiketim: Macron

FRANCË – Macron dënon rivendosjen e skllavërisë nga Bonaparti

PARIS, 6 maj /ATSH-DPA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron dënoi rivendosjen e skllavërisë nga Napoleon Bonaparti si një "tradhti ndaj shpirtit të iluminizmit". ''Ky gabim...

Fitorja në zgjedhjet e 25 prillit/ Rama merr urime nga presidenti...

TIRANË, 28 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka marrë mesazhe urimi nga liderë botërorë me rastin e fitores në zgjedhjet e 25 prillit. Sipas një njoftimi...

FRANCË – Macron dhe Merkel thirrje Putinit të tërheqë trupat nga...

PARIS, 16 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel i shprehën sot mbështetjen e tyre presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky...

PARIS – Franca parashikon bllokim më të ashpër për Pashkët

PARIS, 31 mars /ATSH-ANSA/ - Presidenti francez Emmanuel Macron ka njoftuar një fjalim sot pasdite në televizionin kombëtar ku pritet të deklarojë se bllokimi...

“Nuk ndërmjetësoj dialogun Kosovë-Serbi, por jam palë”/ Rama: Mbroj interesat e...

TIRANË, 22 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Franca se nuk është njeriu i duhur për të ndërmjetësuar midis Kosovës dhe Serbisë, pasi...

Rama pas takimit me Macron: Projektet e rëndësishme që po financon Franca...

TIRANË, 22 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama pas një dreke pune me presidentin e Francës, Emmanuel Macron ka diskutuar për projektet në fushën e energjisë,...

Marrëdhëniet dypalëshe dhe plani europian i investimeve në Ballkan/ Rama pritet...

TIRANË, 22 mars/ATSH/ Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, priti sot në Pallatin Élysée në Paris, Kryeministrin Edi Rama. Kryeministri Rama ndodhet në Paris me ftesë...

GREQI – Macron anulon vizitën për shkak të rritjes së rasteve...

ATHINË, 19 mars /ATSH-ANA-AFP/ - Sipas burimeve qeveritare presidenti francez, Emmanuel Macron ka anuluar vizitën e tij në Athinë për shkak të përkeqësimit të...

COVID-19 – Macron dhe Draghi: Inkurajuese deklarata e EMA-s për AstraZeneca

ROMË, 17 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kryeministri italian, Mario Draghi i gjykuan inkurajuese deklaratat e Agjencisë Europiane të Medikamenteve (EMA),...

ANKARA – Erdogan: Turqia dhe Franca mund të kontribuojnë në stabilitetin...

ANKARA, 3 mars /ATSH-AA/ - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, në një takim përmes video-konferencës me homologun e tij francez, Emmanuel Macron, deklaroi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA