Ballina Etiketimet Lumturi

Etiketim: lumturi

Lumturia e 10-vjeçarëve, “Save the Children”: Fëmijët shqiptarë renditen të parët

TIRANË, 11 nëntor /ATSH/ - Fëmijët shqiptarë rezultojnë më të lumturit në botë sipas një studimi të “Save the Children”. "Save the Children" të hënën...

Shkenca zbulon dy pikat më të larta të lumturisë në jetë

TIRANË, 20 maj /ATSH/ - Shkencëtarët kanë zbuluar se ka dy pika kulmore kur njerëzit janë më të lumturit. Për të realizuar këtë eksperiment...

SHËNIM – Finlanda, shteti me numrin e lartë të vetëvrasjeve shndërrohet...

HELSINKI, 13 prill /ATSH-AFP/ - Ata përjetojnë dimra të ashpër dhe me orë të pakta me diell, shpesh mund të etiketoheshin si të rezervuar,...

SOFT NEWS – Sporti mund të falë më shumë lumturi sesa...

ANKARA, 12 prill /ATSH-AA/ - Një studim i kryer në SHBA zbuloi se aktivitetet sportive mund të falin më shumë lumturi sesa paraja. Studiuesit nga...

GJENEVË – OKB: Finlanda vendi më i lumtur në botë

GJENEVË, 20 mars /ATSH-AFP/ - Finlanda, për të dytin vit radhazi, është vendi më i lumtur në botë, sipas një raporti të OKB-së të...

Muzika e Ed Sheeran i bën fëmijët të lumtur

TIRANË, 1 shkurt /ATSH/ - Ed Sheeran, Little Mix dhe Stormzy janë artistët më të dashur në mesin e fëmijëve të moshave 7 deri...

STUDIM – Lumturia zgjat më shumë kur dhuron se sa kur...

ÇIKAGO, 2 janar /ATSH-ANSA/ - Të shohësh buzëqeshjen në fytyrën e një personi ndërkohë që hap një pako, sytë që i shkëlqejnë për mendimin...

Këshillat e provuara shkencërisht mbi lumturinë e fëmijëve

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/ - Fëmijëria është një kohë e veçantë në jetë. Një kohë zbulimi, loje, mrekullie, dhe argëtimi me botën, teksa fëmija vazhdon...

Sa më pranë njerëzve, aq më të lumtur janë… delfinët

TIRANË,28 maj /ATSH/ - Shkencëtarët, të cilët punojnë me delfinët në parkun ujor afër Parisit, janë përpjekur të masin ndjenjat e delfinëve që jetojnë...

Njerëzit që jetojnë në zonat rurale janë më të lumtur se...

TIRANË, 21 maj/ATSH/ - Njerëzit që jetojnë në zonat rurale janë më të lumtur sesa banorët e qytetit. Kështu thonë studimet e fundit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA