Ballina Etiketimet LSI

Etiketim: LSI

Braimllari: Raporti i OSBE/ODIHR vulos faktin që më 25 prill nuk...

TIRANË, 27 korrik /ATSH/ Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari deklaroi sot se, “raporti final i OSBE-ODIHR, i vuri vulën masakrës zgjedhore të...

Braimllari: Ministri i Brendshëm dhe Policia e Shtetit janë nën këmbët...

TIRANË, 28 qershor /ATSH/ Sekretari i përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari reagoi sot pas konferencës për shtyp të ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi. “Ministri i...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Monika Kryemadhi zgjedh mandatin e qarkut Fier

TIRANË, 21 qershor /ATSH/ Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka vendosur të zgjedhë mandatin e deputetit në qarkun e Fierit. Lajmin e...

Shkarkimi i Metës/ Braimllari: Parlamenti ilegjitim synon të heqë vëmendjen nga...

TIRANË, 9 qershor /ATSH/ Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari reagoi sot ndaj vendimit të Kuvendit për shkarkimin e Presidentit...

Zgjedhjet në qarkun Berat të vlefshme/ Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e...

TIRANË, 4 qershor /ATSH/ Kolegji Zgjedhor rrëzoi sot padinë e PD dhe LSI për qarkun Berat lidhur me vendimin e KAS për rrëzimin e...

Zgjedhjet e 25 prillit të vlefshme/ Kolegji Zgjedhor rrëzon paditë e...

TIRANË, 1 qershor /ATSH/ Kolegji Zgjedhor rrëzoi sot paditë e PD dhe LSI për përsëritje të zgjedhjeve në qarkun Vlorë. Kolegji Zgjedhor shqyrtoi sot paditë...

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor/ PD-LSI: Nuk e pranojmë vendimin, autorët e...

TIRANË, 31 maj /ATSH/ Përfaqësuesit politikë të PD-së dhe LSI-së reaguan sot ndaj vendimit të Kolegjit Zgjedhor që rrëzoi kërkesat për shpalljen të pavlefshme...

KAS rrëzoi kërkesën e LSI për zgjedhjet në Korçë/ Braimllari: Nuk...

TIRANË, 31 maj /ATSH/ Sekretari i përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari reagoi sot ndaj vendimit të Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve, i cili vendosi...

Zgjedhjet në Durrës/ KAS pranon kërkesën e LSI, vendos rinumërimin e...

TIRANË, 25 maj /ATSH/ Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve vendosi sot pranimin e kërkesës së LSI për rivlerësimin e votave për 108 kuti votimi...

Rrëzimi i ankesave për qarkun Vlorë/ Braimllari: KAS, pjesë e masakrës...

TIRANË, 20 maj /ATSH/ Sekretari i përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari reagoi sot pas vendimit të KAS për rrëzimin e kërkesave ankimore për pavlefshmërinë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA