Ballina Etiketimet Limaj

Etiketim: Limaj

Vizita zyrtare në Prishtinë, Rama takim me homologun Hoti

TIRANË, 29 qershor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Prishtinë, u prit sot në takim nga kryeministri i Kosovës,...

Rama nis vizitën në Prishtinë, takim me Limajn

TIRANË, 29 qershor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim në Prishtinë me Kryetarin e Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Takimi u zhvillua në selinë e...

​Limaj: Vota e qytetarëve sot, do t’i jap siguri vendit

PRISHTINE, 6 tetor/ATSH/- Kandidati i koalicionit Nisma-AKR-PD për kryeministër, Fatmir Limaj u shpreh se vota sot e qytetarëve të Kosovës do t’i jap siguri...

​Limaj: Emërimi i Grenell, dëshmi e përkushtimit të SHBA për arritjen...

PRISHTINË, 4 tetor/ATSH/- Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, tha se emërimi i ambasadorit Richard Grenell si i dërguar i presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi,...

Meta: Kosova e ka merituar prej kohësh heqjen e vizave

TIRANË, 21 maj/ATSH/ "Kosova e ka merituar prej kohësh heqjen e regjimit të vizave me Bashkimin Europian, duke i përmbushur tërësisht të gjitha kriteret",...

Grup pune me Shqipërinë për gazifikimin e territorit të Kosovës

TIRANË, 20 maj/ATSH/- Koordinatori Kombëtar për mbikëqyrjen dhe zbatimin e marrëveshjeve mes Kosovës dhe Shqipërisë, Fatmir Limaj, deklaroi sot në Tiranë se "e njoftova...

Limaj: Progres në zbatimin e katër marrëveshjeve

TIRANË, 20 maj/ATSH/ - Koordinatori Kombëtar për mbikëqyrjen dhe zbatimin e marrëveshjeve mes Kosovës dhe Shqipërisë, Fatmir Limaj, theksoi sot në Tiranë se "për...

Limaj nderon shqiptarët e rënë në betejën e Çanakalasë

TIRANË, 19 mars/ATSH/ - Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj dhe kryetari i komunës së Skënderajt, kanë marrë pjesë në aktivitetin përkujtimor të 104-vjetorit të...

Marrëveshjet Kosovë-Shqipëri kanë nisur të zbatohen edhe në praktikë

TIRANË, 31 janar/ATSH/ - Qeveria shqiptare dhe ajo kosovare janë angazhuar për jetësimin e plotë të të gjitha marrëveshjeve të arritura mes dy vendeve. Lajmi...

Shqipëria dhe Kosova, në rrugë të përbashkët drejt integrimit në shumë...

TIRANË, 15 janar/ATSH/- Hapja e pikës doganore të Kosovës në portin e Durrësit u cilësua sot si projekti më i rëndësishëm konkret mes dy...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA