Ballina Etiketimet Liga e Kampioneve

Etiketim: Liga e Kampioneve

Liga e Kampionëve ndryshon format

TIRANË, 17 janar/ATSH-A. Fortuzi/- Liga e Kampionëve do të ndryshojë format. Sipas një vendimi të marrë nga drejtuesit e Federatës Europiane të Futbollit, pritet...

Liga e Kampionëve/ Sot nis java e tretë, “Juventus” në transfertën...

TIRANË, 22 tetor/ATSH- Arbi Fortuzi/ Liga e Kampionëve çel sot siparin e javës së tretë në fazën e grupeve, ku padyshim sfida e “Juventusit”...

FUTBOLL – Manchester United rrezikon pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve

TIRANË, 21 prill/ATSH/- Pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, "Manchester United" është mundur edhe në Premier Ligën angleze me rezultatin e thellë 4-0 nga...

“Juventus” sfidon “Ajaxin” dhe projekton të ardhmen

TIRANË, 16 prill /ATSH-A. Fortuzi/- Sonte në mbrëmje “Juventusi” do të sfidojë “Ajaksin” për të siguruar një vend në gjysëm finalet e Ligës së...

Futboll/ “Ajax” mund të humbë De Jong para “Juventusit”

TIRANË, 8 prill /ATSH-A. Fortuzi/ - Ka menduar “Vitesse” të ngrejë edhe më shumë moralin në shtëpinë e “Ajax”, pasi duke bllokuar në barazim...

Mbyllet cikli rekord i “Real Madrid”

TIRANË, 6 mars/ ATSH/- Liga e Kampionëve ka dhuruar mbrëmjen e së martës një surprizë të hidhur për madrilenët, ndërsa për të rinjtë e...

“Juventus” kundër “Atletico Madrid”, Allegri: Kush ka ambicie, nuk ka frikë

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ - “Kush ka ambicie, nuk ka frikë”. Ky ishte komenti i trajnerit të "Juventusit", Maximilliano Allegri për shortin e Ligës...

Ronaldo: Tani vjen faza më e bukur e Ligës së Kampioneve

TIRANË, 13 dhjetor /ATSH/ - Humbja me "Jang Boys" në Ligën e kampioneve nuk lë shenja te "Juventus" dhe Ronado. I ndalur shkurt në përfundim...

UEFA, ndryshime në ndeshjet e Ligës së Kampionëve

TIRANË, 12 dhjetor /ATSH/ - Drejtuesit e organizatës europiane të futbollit po mendojnë që ndeshjet e Champions Leagues të mos zhvillohen ditën e martë...

“Champions League”, “Napoli” dhe “Interi” nuk kualifikohen

TIRANË, 12 dhjetor /ATSH/ - Mbrëmjen e së martës u luajtën ndeshjet e fundit të grupeve A, B, C dhe D në Ligën e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA