Ballina Etiketimet LEYEN

Etiketim: LEYEN

BRUKSEL- Von der Leyen: BE të braktisë zgjidhjet ”ad hoc” për...

BRUKSEL, 23 shtator /ATSH-ANSA/ - Europa duhet të braktisë zgjidhjet ''ad hoc'' për të zbatuar një sistem menaxhimi migrimi të parashikueshëm dhe të besueshëm,...

BRUKSEL – Von der Leyen: Ta kapërcejmë krizën dhe të dalim...

BRUKSEL, 17 korrik /ATSH-ANSA/ - Ne duhet ta kapërcejmë këtë krizë dhe dalin më të fortë prej saj, pasi të gjitha opsionet e domosdoshme...

BRUKSEL – Von der Leyen: 4,9 miliardë euro për vaksinimin

BRUKSEL, 29 qershor /ATSH-ANSA/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka njoftuar një angazhim të ri prej 4,9 miliardë eurosh për...

BRUKSEL – Von der Leyen: Dezinformimi për COVID-19 kushton jetë njerëzish

BRUKSEL, 10 qershor /ATSH-ANSA/- Informacionet e rreme në botë mund të kushtojnë jetë njerëzish, deklaroi presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, në...

BRUKSEL – Von der Leyen dhe Xi diskutojnë mbledhjen e fondeve...

BRUKSEL, 30 prill /ATSH-ANSA/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen zhvilloi sot një bisedë telefonike me presidentin e Kinës, Xi Jinping...

BRUKSEL – Von der Leyen: Gazetaria e lirë, themelore për demokracinë...

BRUKSEL, 21 prill /ATSH-ANSA/- Duhet të marrim si shembull raportin e ''Reporterëve pa Kufij'' në indeksin e lirisë së shtypit, deklaroi presidentja e Komisionit...

BRUKSEL – Von der Leyen: Do të gjejmë zgjidhje të zgjuara...

BRUKSEL, 19 prill /ATSH-ANSA/- Europianët duhet të gjejnë "zgjidhje të zgjuara" për të lejuar popullsinë të marrë pushimet verore përkundër pandemisë së koronavirusit, deklaroi...

BRUKSEL – Von der Leyen: Tre parakushte për lehtësimin e masave...

BRUKSEL, 15 prill /ATSH-DPA/- Kufizimet e vendosura në Europë për të frenuar përhapjen e koronavirusit të ri ishin të domosdoshme, por kanë kosto të...

BRUKSEL – Von der Leyen: Danimarka do të dërgojë ventilatorë polmonarë...

BRUKSEL, 14 prill /ATSH-ANSA/- Danimarka do të dërgojë ventilatorët e mushkërive si dhe një spital fushor në Itali, njoftoi në Twitter presidentja e Komisionit...

BRUKSEL – Der Leyen: E nënvlerësuam rrezikun e COVID-19

BRUKSEL, 18 mars /ATSH-AFP/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen pranoi se politikanët e kishin nënvlerësuar shtrirjen e rrezikut që paraqiti ...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA