Ballina Etiketimet Lexim

Etiketim: lexim

Leximi i matësve të energjisë elektrike do bëhet një herë në...

TIRANË, 9 shkurt/ATSH/ Leximi fizik i matësve të energjisë për periudhën janar-qershor 2021 të bëhet çdo dy muaj. Vendimi u mor nga Enti Rregullator i...

“E premtja e leximit” në shkolla/ Kushi: Sensibilizim për nxitjen e...

TIRANË, 24 janar/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sportit, Evis Kushi, lançoi sot nismën më të fundit për nxënësit në shkolla "E Premtja e...

Lexoj për ty/ Mirela Kumbaro zgjedh për vogëlushët në shtëpi “Libri...

TIRANË, 26 mars/ATSH/Shumë figura të njohura përfshirë edhe politikane, kanë zgjedhur që në këto ditë të vështira të lexojnë për fëmijët, në këtë situatë...

Nga 11 marsi, anëtarësim dhe përdorim i materialeve bibliotekare online nëpërmjet...

TIRANË, 6 mars/ATSH/-Duke nisur nga 11 marsi i këtij viti, kërkesat e qytetarëve për anëtarësim në Bibliotekën Kombëtare dhe kërkesat e përdoruesve për përdorimin...

Ministria e Kulturës organizon festival kushtuar letërsisë së re shqipe

TIRANË, 29 tetor/ATSH/ Shkrimtarët e rinj bëhen bashkë në një festival, ku letërsia e re shqipe do të jetë në fokus të “New Literature...

FOTO/ Lexime dhe diskutime mbi librat e krijuesve të rinj të...

TIRANË, 24 tetor /ATSH/ - Tetori i Librit, nisma e Ministrisë së Kulturës po përhapet me shpejtësi në çdo qytet, ku ata që po...

Nxënësit e shkollës 9-vjeçare “Ali Agjah” i bashkohen nismës së dhurimit...

TIRANË, 24 tetor/ATSH/ Fëmijët e shkollës 9-vjeçare "Ali Agjah" iu bashkuan nismës së dhurimit të librave në bibliotekën Publike "Qemal Baholli" të bashkisë Elbasan. Kryetari...

NJU DELHI – India, vendi ku lexohet më shumë në botë

NJU DELHI, 23 prill /ATSH-AA / Në mesin e 10 vendeve të para në botë ku lexohet më shumë libri ndodhen 6 vende aziatike...

Meta apel të rinjve: Rikthehuni fuqishëm tek libri dhe leximi, lërini...

TIRANË, 23 prill /ATSH/ - Presidenti i Republikës, Ilir Meta në Ditën Ndërkombëtare të Librit dhe të Drejtave Autoriale ka apeluar për rikthimin e...

FOTO/ Dita Ndërkombëtare e Librit për Fëmijë në Bibliotekën Kombëtare

TIRANË, 2 prill /ATSH/ - Nxënës të klasës së 2-të të shkollës 9-vjeçare “Mihal Grameno” në Tiranë lexuan së bashku me drejtoreshën e Bibliotekës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA