Ballina Etiketimet Levizje

Etiketim: levizje

BM – Johnson: Pas Brexit rregulla të reja për lëvizjen e...

LONDËR, 21 janar /ATSH-ANSA/ - Britania e Madhe do të mbetet e hapur për emigracionin pas Brexit, por liria e lëvizjes për qytetarët e...

BRUKSEL – BE: Presim lëvizjen e radhës të Londrës

BRUKSEL, 23 tetor /ATSH-ANSA/ - Komisioni Europian vë në dukje votimin e sotëm në Londër dhe "pret nga qeveria britanike informacion mbi hapat e...

Shahini: Zgjedhjet, jo peng i njerëzve që u vetëpërjashtuan nga parlamenti

TIRANË, 27 qershor/ATSH/ - Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini komentoi dekretin e fundit të Presidentit Meta për datën e re të...

Dekreti i presidentit si ndërtim pa leje, kërkon “zaptimin” politik

TIRANË, 27 qershor/ATSH/-Kryeministri i vendit, Edi Rama komentoi lëvizjet e fundit politike të presidentit Meta si pushtim të hapësirës së përbashkët politike ose e...

Porti i Barit, lehtësim i lëvizjes së shtetasve që udhëtojnë drejt...

TIRANË, 6 Mars /ATSH/ - Në Portin e Barit do të ketë një mbarëvajtje më të mirë të kalimit të mallrave dhe infrastrukturën në...

Balla: Ndryshimet në qeveri si domosdoshmëri për të zgjeruar kapacitetet tona

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH/ - Kryetari i Grupit Parlamentar, Taulant Balla, deklaroi sot se ndryshimet në qeveri erdhën si domosdoshmëri për të zgjeruar kapacitetet. Ai vlerëson...

Mamografët e lëvizshëm, me grafik nëpër qytete gjithë tetorin

TIRANË, 4 tetor/ATSH/ - Çdo grua ka akses për të marrë shërbimin e mamografisë, kudo ku ajo jeton. Ministrja Manastirliu njoftoi këtë fillimmuaji, se ku...

Si të lëvizni të sigurt rrugës për në shkollë

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ - Ndërsa sot ka nisur viti i ri shkollor për nxënësit në të gjithë vendin, Ministria e Shëndetësisë ka dhënë disa...

GJERMANI – Lind lëvizja e re politike e majtë ”Në këmbë”

BERLIN, 4 shtator /ATSH-DPA/ - Politikania gjermane, Sahra Wagenknecht e partisë së majtë ''Die Linke'' do të paraqesë sot lëvizjen e saj të re...

SOFT NEWS – Asnjë udhëtim jashtë vendit pa… autorizim!

MALABO, 3 korrik /ATSH-AFP/ - Zyrtarët e Guinesë Ekuatoriale nuk mund të udhëtojnë më jashtë vendit, që prej mesit të muajit qershor, pa autorizimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA