Ballina Etiketimet Levizje

Etiketim: levizje

FRANCË – Rihapje e kufizuar e lëvizjeve me Britaninë e Madhe

PARIS, 22 dhjetor /ATSH-AFP/ - Franca dhe Belgjika do të lejojnë që shtetasit e tyre dhe qytetarët që banojnë në territorin e tyre të...

TEKNOLOGJI – Hyperloop mund të ndryshojë mënyrën e lëvizjes së botës

LONDER, 19 nëntor /ATSH- ANSA/- Arrihet prova e parë me pasagjerë për trenin ''Hyperloop'' , i kompanisë Virgin, i projektuar për të lëvizur një...

Fluks në Morinë edhe në fundjavën e dytë të shtatorit/ Kuçana...

TIRANË, 12 shtator/ATSH/ Në Pikën e Kalimit Kufitar të Morinës edhe ne fundjavën e dytë të muajit shtator vijon të ketë fluks të shqiptarëve...

Regjimi i lëvizjes drejt Greqisë/ MEPJ: Masat në fuqi për periudhën...

TIRANË, 29 gusht/ATSH/ Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme njoftoi sot mbi regjimin e lëvizjes nga Shqipëria drejt shtetit grek për periudhën 1...

Policia njoftoi qytetarët për oraret e kalimit në Greqi që më...

TIRANË, 17 gusht/ATSH/ Policia e Shtetit ka njoftuar qytetarët shqiptarë që në datën 6 gusht për oraret e lëvizjes në pikat e kalimit kufitar...

Hyrja në Itali/MEPJ: Autoritetet tampon falas në aeroport për qytetarët që...

TIRANË, 16 gusht/ATSH/ Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme, nisur nga vendimet e vendeve të ndryshme lidhur me kufizimet në regjimin e lëvizjeve...

Lëvizja e qytetarëve në kufijtë e vendit/ Policia përditëson të dhënat

TIRANË, 7 korrik/ATSH/ Policia e Shtetit njoftoi sot për situatën e kufizimeve të lëvizjes së shtetasve në kufi me vendet e tjera, ndërsa theksoi...

Qytetarët shqiptarë prej ditës së sotme lëvizin lirisht drejt Kosovës, pa...

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ Qytetarët shqiptarë prej ditës së sotme lëvizin lirisht në Kosovë, ndërsa qeveria miratoi një ditë më parë edhe heqjen e detyrimit...

BUDAPEST – Edhe Hungaria heq kufizimet, por me kushte

BUDAPEST, 16 maj /ATSH-DPA/- Kufizimet për lëvizjen e banorëve të Budapestit do të hiqen duke filluar nga javën tjetër, deklaroi kryeministri Viktor Orban, duke...

COVID-19/ Ambasada gjermane: Zgjatje e kufizimeve të përkohshme të udhëtimeve, deri...

TIRANË, 15 maj/ATSH/ Qeveria Federale e Gjermanisë ka marrë vendimin për të ndjekur rekomandimin e e Komisionit Europian të datës 8 maj 2020 që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA