Ballina Etiketimet Leje

Etiketim: leje

Nga 15 janari leja e re e qarkullimit, kushton 40% më...

TIRANË, 27 dhjetor/ATSH/ Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja bëri të ditur sot se nga data 15 janar 2022 do...

INSTAT: Sipërfaqja për ndërtesa të reja, rritje me mbi 41%

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ Në tremujorin e tretë të këtij viti janë miratuar gjithsej 442 leje ndërtimi për ndërtesa të reja, nga 262 leje të...

Legalizohen 3 pallate në Durrës pas pritjes 20-vjeçare

  TIRANË, 19 nëntor/ATSH/ Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame dorëzoi sot në Durrës, dokumentin e legalizimit banorëve për tre pallate të braktisur nga...

Lejet e drejtimit me kufizim afati vlefshmërie, Rama: Nga nëntori tarifa...

TIRANË, 15 tetor/ATSH/ Rreth 30 mijë aplikantë në vit rinovojnë lejedrejtimin me kufizim afati vlefshmërie nga mosha apo specifikat shëndetësore, në vetëm 2, 3...

Konvertimi i lejedrejtimit me Gjermaninë/ Gonxhja: Shumë afër finalizimit të njohjes

TIRANË, 30 prill/ATSH/ Drejtori i përgjithshëm i Shërbimit të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja deklaroi sot se jemi shumë afër finalizimit të njohjes me qëllim...

Nicki Minaj dëmshpërblen Tracy Chapman për kopjimin pa leje të një...

NJU JORK, 9 janar /ATSH-DPA/ - Këngëtarja Nicki Minaj dhe Tracy Chapman kanë zgjidhur më në fund një proces gjyqësor lidhur me këngën hit...

Situata e COVID-19/ Greqia zgjat vlefshmërinë e lejeve të qëndrimit dhe...

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme bëri të ditur sot se Ministria Greke e Emigracionit dhe Azilit ka zgjatur vlefshmërinë...

Pajisja me leje pune për të huajit/ Aplikimi online në e-Albania

TIRANË, 28 nëntor/ATSH/ Të huajt që kërkojnë të pajisjen me leje pune në Shqipëri mund të aplikojnë online në portalin e-Albania. Këshilli i Ministrave miratoi...

SOFT NEWS – Një leje e pamerituar parkimi i kushton… karrierën!

RIGA, 13 nëntor /ATSH-DPA/ - Ministri letonez i Mjedisit, Juris Puce, ka dhënë dorëheqjen lidhur me një skandal të një lejeje parkimi. "Unë e njoh...

Leja e re e qarkullimit të mjeteve rrugore/ Lehtësi për qytetarët...

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Brenda 6-mujorit të parë të vitit 2021, do të aplikohet formati i ri i Lejes së Qarkullimit për mjetet rrugore për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA