Ballina Etiketimet Lazio

Etiketim: Lazio

FUTBOLL – Muriqi: Në transferimin tim te Lazio ka rol edhe...

ROMË, 16 tetor /ATSH-AA/ - Futbollisti i ri i Lazio-s, sulmuesi kosovar Vedat Muriqi, deklaroi se në transferimin e tij mes tjerash ka pasur...

Dëmtohet portieri i Lazios, Thomas Strakosha rrezikon sezonin

TIRANË, 16 maj/ATSH/ -Rikthimi në stërvitje duket se nuk ka qenë fatlum për portierin shqiptar të Lazio-s, Thomas Strakosha. Strakosha është dëmtuar dhe rrezikon të...

Berisha largohet nga “Lazio”

TIRANË, 29 janar/ATSH-A. Fortuzi/- Valon Berisha largohet nga "Lazio" për tu transferuar në Bundesligë te "Fortuna e Duuseldorfit". Pas një sezoni jo të mirë në...

FUTBOLL – Princi Al-Faisal i dorëzon Lazios superkupën e Italisë

RIAD, 23 dhjetor /ATSH-SPA/ - Lazio fitoi superkupën e Italisë pasi mundi dje 3-1 ekipin e Juventusit, në një ndeshje të zhvilluar në Mbretërinë...

FUTBOLL – Strakosha te Tottenham apo Arsenal për 50 milionë euro?

TIRANË, 15 qershor /ATSH/ - Për portierin Thomas Strakosha i SS Lazio interesohen këtë verë skuadrat angleze Tottenham dhe Arsenal, sipas gazetës italiane ''Corriere...

Caicedo kërkon largimin nga “Lazio”, ka ofertë nga “Galatasaray”

TIRANË, 6 qershor /ATSH/ Për Felipe Caicedo ka ardhur momenti për të nisur një aventurë të re. Sulmuesi ekuadorian i "Lazios", përmes agjentit të tij,...

Welbeck largohet nga “Arsenali”, kërkohet nga “Lazio” e Igli Tares

TIRANË, 27 maj /ATSH/ - "Lazio" hedh sytë nga Danny Welbeck i "Arsenalit". Futbollisti nuk është aktivizuar shumë me “Topçinjtë” për shkak të një dëmtimi...

“Interi” mposht “Beneventon”, gjen “Lazion” në fazën tjetër

TIRANË, 14 janar /ATSH/ - Lojtarët e "Interit" fituan bindshëm kundër "Beneventos" me rezultat 6-2 dhe u kualifikuan në çerekfinale të Kupës së Italisë. Nga...

“Lazio”-“Inter”, zikaltrit kërkojnë fitoren në Romë

TIRANË, 29 tetor /ATSH/ - Sfida që do të ulë siparin e e javës së 10-të kampionatit italian do të jetë ajo mes "Lazios"...

Valon Berisha debuton me gol te Lazio

TIRANË, 23 Korrik /ATSH/ -Mesfushori shqiptar, Valon Berisha, ishte një ndër prurjet e Igli Tares te Lazio në merkaton verore. 25-vjeçari, i cili mbron ngjyrat...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA