Ballina Etiketimet Lamtumire

Etiketim: lamtumire

FOKUS – Lamtumira e Merkelit: Shiheni botën me sytë e të...

BERLIN, 3 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Sot, para së gjithash, ndjej mirënjohje dhe përulësi përballë postit që kam mbajtur për kaq shumë kohë, deklaroi kancelarja...

ITALI – Pas 74 vitesh ”Alitalia” në udhëtimin e fundit në...

ROMË, 14 tetor /ATSH-DPA/ - Sot mbaron një kapitull në historinë e aviacionit italian, ku kompania ''Alitalia'' do të bëjë fluturimin e fundit të...

Elton John i jep lamtumirën muzikës

PARIS, 23 qershor /ATSH-AFP/ - Elton John, ylli britanik i popit do të interpretojë në 30 data të reja në Europë dhe në Amerikë...

MUZIKË – Elton John dhe Joan Baez në turin e lamtumirës

LOZANË, 9 prill /ATSH-AFP/ - Përveç Elton John, Joan Baez dhe Anita Baker në turin e lamtumirës, edicioni i 53-të i festivalit të xhazit...

SHBA – Arizona i jep lamtumirën senatorit John McCain

UASHINGTON, 29 gusht /ATSH-AFP/ - Arizona i dha lamtumirën sot senatorit John McCain, personalitet me peshë të politikës amerikane. Ai vdiq të shtunën në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA