Ballina Etiketimet Kupa

Etiketim: kupa

FUTBOLL – Kaosi përfshin Copa America

RIO DE ZHANEIRO, 4 qershor /ATSH-DPA/ - Trajneri kombëtares braziliane të futbollit, Tite nuk mund të garantojë pjesëmarrjen e kampionëve në Copa America këtë...

FUTBOLL – Villarreal fiton Ligën e Europës

GDANSK, 27 maj /ATSH-DPA/ - Skuadra e Villarrealit fitoi për herë të të parë në historinë e saj me një fitore epike me penallti...

FUTBOLL – Finalja e Ligës së Kampionëve në Portugali

ZYRIH, 14 maj /ATSH-AA/ - UEFA njoftoi se finalja e Ligës së Kampionëve që planifikohej të luhet në stadiumin olimpik ''Ataturk'', do të luhet...

FUTBOLL – Seuli fton Phenianin të marrë pjesë në Kupën e...

SEUL, 4 maj /ATSH-DPA/ - Koreja e Jugut shpreson që Koreja e Veriut të rishikojë vendimin e saj për të mos marrë pjesë në...

FUTBOLL – Infantino: Kupa e Botës 2022 do të mbahet në...

GJENEVË, 2 shkurt /ATSH-AA/ - Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Shoqatës së Futbollit (FIFA), Gianni Infantino, ka deklaruar se Kupa e Botës 2022 do...

FUTBOLL – Finalja e Copa Libertadores pa spektatorë

RIO DE ZHANEIRO, 6 janar /ATSH-DPA/ - Finalja e Copa Libertadores do të luhet pa spektatorë në tribunat e stadiumit legjendar ''Maracana'' në Rio...

“Teuta”, fituesja e Kupës së Shqipërisë për edicionin 2019-2020

TIRANË, 3 gusht/ATSH/ "Teuta" është ekipi fitues i Kupës së Shqipërisë, për edicionin 2019-2020. Durrsakët fituan finalen ndaj "Tiranës", së saposhpallur kampione e vendit në...

FUTBOLL – Kupa e Italisë pa shtesa, vetëm penallti

MILANO, 11 qershor /ATSH-ANSA/ - Asnjë shtesë për dy gjysmëfinalet dhe për finalen e Kupës së Italisë, por do të shkohet direkt tek penalltitë. Këshilli...

FUTBOLL – Mesi: Shtyrja e Kupës së Amerikës një zhgënjim i...

BUENOS AIRES, 28 maj /ATSH-MIA/ - Sulmuesi i Barcelonës dhe ylli i futbollit argjentinas, Lionel Mesi ka ndarë mendimin e tij për mosmbajtjen e...

SUEDI – Vdes ish-presidenti i UEFA-s, Johansson

STOKHOLM, 5 qershor /ATSH-DPA/ - Lennart Johansson, presidenti më i vjetër në shërbim të organizmit europian të futbollit, UEFA, vdiq në moshën 89-vjeçare, njoftoi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA