Ballina Etiketimet Kufizim

Etiketim: Kufizim

IZRAEL – Hyn në fuqi një kufizim i dytë i përgjithshëm

JERUZALEM, 18 shtator /ATSH-AFP/ - Një kufizim i dytë i përgjithshëm hyri sot në fuqi në Izrael, vend që ka regjistruar përqindjen më të...

LONDËR – “Ryanair” njofton reduktimin me 20% të fluturimeve në tetor

LONDËR, 18 shtator /ATSH-AFP/ - Kompania ajrore irlandeze "Ryanair" njoftoi sërish sot se do të reduktonte me 20% fluturimet e saj për tetorin për...

HELSINKI – Finlanda lehtëson kufizimet e udhëtimit

HELSINKI, 11 shtator /ATSH-DPA/ - Qeveria finlandeze njoftoi sot se do të lehtësojë kufizimet e udhëtimit të ndërmarra për të frenuar përhapjen e COVID-19,...

ITALI – Di Maio përjashton një kufizim të plotë të vendit

ROMË, 10 shtator /ATSH-ANSA/ - Ministri italian i Punëve të Jashtme, Luigi Di Maio theksoi sot se përjashtonte një kufizim total të vendit.  "Përjashtoj një...

FRANKFURT – Altmaier: Gjermania mund dhe do të shmangë një kufizim...

FRANKFURT, 1 shtator /ATSH-AFP/ - Gjermania do të jetë e aftë të shmangë një fazë tjetër kufizimi pavarësisht rritjes së rasteve me COVID-19 në...

COVID-19 – Kroacia shpall masa kufizuese shtesë 

ZAGREB, 22 gusht /ATSH-DPA/ - Kroacia riktheu disa kufizime antiCOVID-19 për të frenuar shpërthimin e shpejtë të pandemisë, që ka nxitur largimin e turistëve...

UASHINGTON – Zgjatet kufizimi i udhëtimeve në kufirin SHBA-Meksikë-Kanada

UASHNGTON, 14 gusht /ATSH-AFP/ - SHBA-ja, Kanadaja dhe Meksika vendosën ta zgjasin kufizimin e udhëtimeve në kufijtë e tyre të përbashkët deri më 21...

BRUKSEL – BE rindalon hyrjet nga Algjeria 

BRUKSEL, 29 korrik /ATSH-DPA/- Algjeria do t'i nënshtrohet sërish masës së ndalimit të udhëtimit në BE, pas rritjes së rasteve me COVID-19 në vendin...

LONDËR – Johnson shpreson për një rikthim në normalitet për Krishtlindje

LONDËR, 17 korrik /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson njoftoi sot fazat e tjera të lehtësimit të kufizimeve në vendin e tij duke theksuar...

IRLANDË – Shtyhet faza e fundit e lehtësimit të kufizimeve nga...

DUBLIN, 15 korrik /ATSH-AFP/ - Faza e fundit e lehtësimit të kufizimeve në Irlandë, parashikuar për të hënën me hapjen e plotë të Ppub-eve,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA