Ballina Etiketimet Kucove

Etiketim: kucove

FOTO/ Shkolla “18 Tetori” në Kuçovë drejt rikonstruksionit të plotë

TIRANË, 13 prill /ATSH/ - Investimet në fushën e arsimit të cilat janë një domosdoshmëri për të ardhmen e brezit të ri, po vijojnë...

Spitali i Kuçovës deri dje ngrehinë e harruar, sot me shërbime...

TIRANË, 31 mars/ATSH/- Rikthehen mjekët specialistë në spitalet rajonale dhe bashkiake në vend, duke jetësuar shërbime që më parë mungonin dhe duke siguruar shërbim...

Tre mjeke të reja i bashkohen ekipit të shëndetësisë

TIRANË, 30 mars/ATSH/ - Pas përfundimit të specializimit 4-vjeçar, spitalit bashkiak të Kuçovës do t’i shtohen edhe 3 mjeke të tjera, duke shtuar cilësinë...

Kuçovë/ Gjimnazi “5 Tetori”, nga një godinë e rrënuar në një...

TIRANË, 16 mars/ATSH/ Gjimnazi “5 Tetori” në Kuçovë është shndërruar totalisht nga një godinë e rrënuar në një mjedis shkollor me palestër e terrene...

Kanali televiziv i NATO-s kronikë për bazën ajrore në Kuçovë

TIRANË, 5 shkurt/ATSH/- Baza e Kuçovës jo vetëm do të rikthejë lavdinë e dikurshme të atij aeroporti, por do jetë edhe baza e parë...

Qytetarët e Korçës dhurojnë gjak, Meta: Duhet të nxisim vullnetarizmin

TIRANË, 1 shkurt /ATSH/ Presidenti Ilir Meta ishte sot në bashkinë e Kuçovës në kuadër të nismës së ndërmarrë bashkë me “Aleancën për Dhurimin...

Aeroporti i Kuçovës, baza e parë e NATO-s në Ballkanin Perëndimor

TIRANË, 26 janar/ATSH/- Baza e Kuçovës jo vetëm do të rikthejë lavdinë e dikurshme të atij aeroporti, por do jetë edhe baza e parë...

Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, investim strategjik për sigurinë kombëtare...

TIRANË, 24 Janar /ATSH/ - “Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë është një investim strategjik si për sigurinë tonë kombëtare, ashtu edhe për atë...

Gjenerali i NATO-s: Paqja që ju shpërndani, e mrekullueshme për Aleancën

TIRANË, 24 janar /ATSH-Gjergji Mima/ - NATO nis investimin në bazën ajrore në Kuçovë. Për këtë Komandanti i Komandës Ajrore të NATO-s, gjenerali Tod Wolters,...

Filmi “Delegacioni”, premierë në qytetin e Kuçovës

TIRANË, 30 nëntor /ATSH/ - Filmi “Delegacioni” u shfaq premierë në kinemanë “Kadri Roshi” për publikun në qytetin e Kuçovës. Filmi me skenar nga i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA