Ballina Etiketimet Kroacia

Etiketim: Kroacia

Kurti për Gjykatën Speciale: Nuk mund të kërkoj unë garanci nga...

PRISHTINË, 7 maj /ATSH/ Kryeministri i Kosovës thotë se do të ishte gabim për shtetin e Kosovës që të kërkohet garanci për ish-luftëtarët që...

Presidenca kroate e BE-së/ Ruçi: Shqipëria ka bërë gjithçka për çeljen...

TIRANË, 25 shkurt /ATSH/ - Shqipëria ka bërë gjithçka për çeljen e negociatave me Bashkimin Europian gjatë presidencës kroate. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti...

Solidariteti, një nga parimet themelore të BE-së, Plenković: E ardhmja e...

TIRANË, 17 shkurt/ATSH/Andrej Plenković, kryeministri i Kroacisë, mbajtës i presidencës së radhës së BE-së deklaroi nga konferenca e donatorëve se reagimi i shpejtë i...

Marrja e Presidencës së BE/ Basha letër kryeministrit të Kroacisë: Do...

TIRANË, 20 janar /ATSH/ -Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka garantuar kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviç se ai dhe opozita në Shqipëri do...

Kroacia rezolutë në Kongresin e PPE për hapjen e negociatave me...

TIRANË, 20 nëntor /ATSH/ Samiti midis liderëve të BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor i cili do të organizohet nga Kroacia në maj 2020...

Kroacia mbështet hapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në BE

TIRANË, 7 tetor /ATSH/ - Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me ministrin për Çështjet Europiane...

Kroacia: Të hapen menjëherë negociatat për Shqipërinë

TIRANË, 7 tetor /ATSH/ Kroacia mbështet hapjen e menjëhershme të negociatave për anëtarësim në BE për Shqipërinë. Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e...

Varazhdini në Kroaci, projekte bashkëpunimi me Shqipërinë

TIRANË, 16 nëntor /ATSH/ - Varazhdini në Kroaci synon disa projekte bashkëpunimi me Shqipërinë. Ambasadori i Shqipërisë në Kroaci Riza Poda priti sot në një...

Trajneri i Kroacisë sulmon “Real Madridin”

TIRANË, 13 nëntor /ATSH/ - Në konferencën për shtyp para ndeshjes mes Kroacisë dhe Spanjës, që mund të përcaktojë rënien në Ligën B të...

Kroacia, mbështetje avancimit të integrimit europian të Shqipërisë

TIRANË, 4 tetor /ATSH/ - Kroacia mbështet avancimin e procesit të integrimit europian të Shqipërisë. Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati zhvilloi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA