Ballina Etiketimet Krize

Etiketim: krize

GJERMANI – Maas: Nëse tejkalojmë ndarjet e vjetra, BE del më...

BERLIN, 22 qershor /ATSH-ANSA/- Nëse mund të kalojmë ndarjet e vjetra, nëse ndërtojmë kohezion dhe solidaritet si në dy javët e fundit, atëherë Europa...

SHBA – BB: Bota po përjeton krizën më të madhe ekonomike...

UASHINGTON, 8 qershor /ATSH-AFP/ - Ekonomia globale pritet të kontraktohet me 5,2% këtë vit për shkak të koronavirusit të ri, diçka e padëgjuar që...

FUTBOLL – Tottenham në vështirësi ekonomike nga koronavirusi

LONDER, 6 qershor /ATSH-AA/ - Klubi i Premier Ligës angleze të futbollit, Tottenham Hotspur, është duke kaluar në një periudhë të vështirë ekonomike për...

FRANKFURT – “Lufthansa” pret një rritje të kërkesës dhe njofton ristrukturim...

FRANKFURT, 3 qershor /ATSH-AFP/ - Kompania ajrore gjermane "Lufthansa", që u bë objekt i një plani shpëtimi të pazakontë, njoftoi sot për një humbje...

LONDËR – Mbi 200 personalitete: Samit urgjent të G20-s për krizën...

LONDËR, 2 qershor /ATSH-AFP/ - Më shumë se 200 personalitete, përfshirë dhe ish-kryeministrat britanikë, Gordon Brown dhe Tony Blair, kërkojnë një takim urgjent të...

FRANKFURT – BQE e gatshme të riforcojë arsenalin antikrizë përballë COVID-19

FRANKFURT, 1 qershor /ATSH-AFP/ - Banka Qendrore Europiane parashikon të riforcojë programin e saj të urgjencës, i destinuar për të kufizuar impaktin ekonomik të...

FOKUS – Gjermania planifikon zgjidhjen e krizës së koronavirusit gjatë presidencës...

BERLIN, 28 maj /ATSH-DPA/ - Gjermania do të përqëndrohet në zgjidhjen e krizës së koronavirusit gjatë presidencës së saj të radhës të Këshillit të...

KINË – Rritja ekonomike e pamundur nëse pandemia vazhdon

PEKIN, 20 maj /ATSH-AFP/ - Një rifillim i rritjes ekonomike në Kinë do të jetë i mundur vetëm nëse pandemia e koronavirusit të ri...

ZVICËR – IOC: 800 milionë dollarë ndihmë për të përballuar pasojat...

LOZANË, 14 maj /ATSH-AFP/- Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) ka miratuar 800 milionë dollarë (740 milionë euro) ndihmë për t'u marrë me pasojat e krizës...

BRUKSEL – Vendet e BE-së kërkojnë solidaritet për daljen nga kriza...

BRUKSEL, 9 maj /ATSH-AFP/ - Njëzet e shtatë krerët e Bashkimit Europian, të mbështetur nga drejtuesit e tre institucioneve të BE-së kërkuan solidaritet për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA