Ballina Etiketimet Krize

Etiketim: krize

IZRAEL – Qeveria e unitetit në krizë

TEL AVIV, 9 gusht /ATSH-DPA/ - Gati tre muaj pas formimit të saj, qeveria e unitetit të Izraelit duket se është në prag të...

GJERMANI – Pandemia e preku ekonominë më shumë se kriza e...

FRANKFURT, 5 gusht /ATSH-DPA/ - Pandemia e koronavirusit e zhyti ekonominë më të madhe të Europës në një rënie më të madhe sesa ajo...

FOKUS – Kufizimi i zgjerimit të pabarazive jetësor për botën post-COVID-19

PARIS, 5 korrik /ATSH-AFP/ - Kriza nga COVID-19 po zgjeron pabarazitë tashmë shumë të mëdha në mbarë botën dhe në vendet e zhvilluara, theksojnë...

SUEDI – Qeveria hap auditim për aftësitë e saj në rast...

STOKHOLM, 2 korrik /ATSH-AFP/- E kritikuar për përgatitjen jo të plotë dhe dobësitë përballë situatave urgjente, të dala në pah nga epidemia e koronavirusit...

BRUKSEL – Gentiloni: BE ka mundur të reagojë shpejt përballë krizës...

BRUKSEL, 2 korrik /ATSH-ANSA/ - Ne duhet të jemi politikisht shumë të matur në zgjedhjen e kohës dhe mjeteve për të evoluar gradualisht drejt...

BERLIN – Maas: Gjermania motori dhe moderatorja e së ardhmes së...

BERLIN, 1 korrik /ATSH-ANSA/ - Gjermania, e cila sot merr përsipër presidencën e radhës të Bashkimit Europian, dëshiron të veprojë si motor dhe moderatore...

BRUKSEL – Europianët kërkojnë më shumë bashkëpunim në BE pas pandemisë

BRUKSEL, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Pandemia e koronavirusit ka bindur europianët për nevojën e një bashkëpunimi të zgjeruar brenda Bashkimit Europian, të cilët mendojnë...

SHBA – OKB: Siria po përballet me një krizë të madhe...

ROMË, 26 qershor /ATSH-DPA/ - Kriza e urisë në Siri po prek më shumë se gjysmën e popullsisë, njoftoi Programi Botëror i Ushqimit i...

FRANKFURT – Lagarde: Më e keqja e krizës ekonomike ka kaluar

FRANKFURT, 26 qershor /ATSH-AFP/ - Më e keqja e krizës ekonomike, e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit në zonën euro me shumë gjasa ka...

ZVICËR – ILO: Riatdhesimi i punëtorëve migrantë mund të shkaktojë krizë

GJENEVË, 24 qershor /ATSH-DPA/- Miliona punëtorë migrantë, të cilët kanë humbur punën e tyre gjatë pandemisë, po përballen me një të ardhme të rëndë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA