Ballina Etiketimet Krize

Etiketim: krize

BRUKSEL – BE synon pajisjen me një forcë ushtarake për menaxhimin...

BRUKSEL, 6 prill /ATSH-AFP/ - Përballë shumëfishimit të krizave, Bashkimi Europian synon të pajiset me një forcë ushtarake të ndërhyrjes së shpejtë, një propozim...

SHBA – Biden: Ta kthejmë krizën në mundësi

UASHINGTON, 29 prill /ATSH-AA/ - Presidenti amerikan, Joe Biden gjatë fjalimit të tij të parë në Kongres u përpoq të sigurojë popullin amerikan se...

FOKUS – India mobilizon ushtrinë në mes të krizës kritike COVID-19

NJU DELHI, 26 prill /ATSH-DPA/ - India njoftoi sot mobilizimin e forcave të armatosura për të ndihmuar vendin në luftën kundër krizës kritike të...

PHENIAN – Kim paralajmëron një krizë tjetër urie

PHENIAN, 9 prill /ATSH-DPA/ - Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kin Jong-Un kërkoi nga popullata të përgatitej për një krizë shumë të vështirë, e...

BRUKSEL – BE: Zgjidhje të shpejtë të krizës politike në Gjeorgji

BRUKSEL, 17 mars /ATSH-AFP/ - Europianët kërkuan një zgjidhje të shpejtë të krizës politike në Gjeorgji gjatë një vizite në Bruksel të kryeministrit, Irakli...

FOKUS – BE paralajmëron për një krizë shoqërore pas pandemisë

BRUKSEL, 4 mars /ATSH-DPA/ - Komisioneri i Bashkimit Europian për Punën dhe të Drejtat Sociale, Nicolas Schmit, paralajmëroi për një krizë të mundshme shoqërore...

GJEORGJI – Michel kërkon dialog për kapërcimin e krizës

TBILISI, 1 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel i kërkoi sot opozitës dhe autoriteteve gjeorgjiane të bëjnë gjithçka për qetësimin e situatës,...

ITALI – Fillojnë bisedimet për formimin e një qeverie të re

ROMË, 27 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti italian, Sergio Mattarella filloi sot me drejtuesit kryesorë politikë të vendit bisedimet për formimin e një qeverie të...

SHBA – OKB: Për kapërcimin e krizës 2020 duhet një marrëveshje...

UASHINGTON, 26 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Buxheti i vitit 2020 është shenjuar nga pabarazia midis të pasurve dhe të varfërve, sipas analizës së OKB-së, ku...

FOKUS – Spitalet e Selanikut drejt limitit të kapaciteteve për shkak...

SELANIK, 14 nëntor /ATSH/ - Mjekët paralajmëruan sot se një rritje e infektimeve nga COVID-19 në qytetin verior të Greqisë, Selanik, po e çon...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA