Ballina Etiketimet Krize

Etiketim: krize

Kriza e mikroçipeve ul ndjeshëm shitjen e smartfonëve

ROMË, 2 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Vazhdon të ndihet mungesa e procesorëve dhe gjysmëpërçuesve në treg. Një krizë që prek kryesisht sektorin e teknologjisë së konsumatorit,...

FOKUS – Stoltenberg: Kriza në kufirin bjellorus nuk ka përfunduar ende

RIGA, 28 nëntor /ATSH-DPA/ - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka paralajmëruar se kriza e emigrantëve në kufirin lindor të Bashkimit Evropian...

VARSHAVË – Morawiecki: Kriza kufitare, përpjekja më e madhe për destabilizimin...

VARSHAVË, 21 nëntor /ATSH-AFP/ - Kryeministri polak, Mateusz Morawiecki e përshkroi sot krizën e emigrantëve në kufirin midis Polonisë dhe Bjellorusisë, kufiri lindor i...

VARSHAVË – Morawiecki: Kriza në kufi është politike, jo migratore

VARSHAVË, 20 nëntor /ATSH-PAP/- Kryeministri polak, Mateusz Morawiecki deklaroi sot se, vendi po përballet më shumë me një krizë politike të shkaktuar nga Bjellorusia...

FOKUS – OKB: 45 milionë persona të kërcënuar nga uria, afganët...

ROMË, 8 nëntor /ATSH-DPA/ - Rreth 45 milionë njerëz në të gjithë globin janë aktualisht të kërcënuar nga uria,  veçanërisht në  Afganistan ku situata...

FOKUS – Escobar në Sarajevë për zgjidhjen e krizës institucionale

SARAJEVË, 8 nëntor /ATSH-ANSA/ - I dërguari special amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ndodhet në Sarajevë për bisedime mbi menaxhimin lokal, në qendër të...

MV – Ministria e Ekonomisë: Dekreti për shpalljen e krizës energjetike...

SHKUP, 3 nëntor /ATSH-MIA/ - Dekreti për shpalljen e gjendjes së krizës gjatë mungesës së energjisë elektrike, që qeveria maqedonase e miratoi më 30...

FOKUS – OKB: Kriza klimatike kërcënon stabilitetin global

NJU JORK, 25 tetor /ATSH-ANSA/ - Mospërballimi me sukses i emergjencave klimatike do ta ekspozojë planetin ndaj krizave dhe konflikteve globale, me luftëra, zi buke dhe kaos,...

FOKUS – Çmimet e naftës mbeten të larta, ndërsa kriza e...

LONDËR, 20 tetor /ATSH/ - Rritja e çmimit të naftës është pranë niveleve më të larta shumëvjeçare, ndërsa kriza e furnizimit me energji vazhdon...

BRUKSEL – BE: Në rritje varfëria për shkak të krizës energjetike...

BRUKSEL, 17 tetor /ATSH-DPA/ - Eurokomisioneri për Punët dhe të Drejtat Sociale, Nicolas Schmit, paralajmëroi për rritje të varfërisë në Evropë për shkak të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA