Ballina Etiketimet Krishtlindje

Etiketim: krishtlindje

LONDËR – Mbretëresha Elizabeth II dhe princi Philip kalojnë Krishtlindjet në...

LONDËR, 25 dhjetor /ATSH-DPA/ - Mbretëresha britanike Elizabeth II dhe bashkëshorti i saj, princi Philip, parashikojnë të kalojnë ditën e Krishtlindjeve në kështjellën e...

VATIKAN – Papa Françesku: Si kurrë më parë kemi nevojë për...

VATIKAN, 25 dhjetor /ATSH-AFP/ - Papa Françesku këmbënguli sot në mesazhin tradicional ditën e Krishtlindjeve mbi nevojën për vëllazëri në mbarë kontinentet në këtë...

Rama uron Krishtlindjen: Zoti bekoftë gjithë shqiptarët

TIRANË, 25 dhjetor/ATSH/ Një urim të veçantë zgjodhi sot Kryeministri Edi Rama për festën e Krishtlindjes. Kreu i qeverisë publikoi një fotografi teksa i ka...

FOKUS – Një Krishtlindje ndryshe në kohë kufizimesh për shkak të...

VATIKAN, 25 dhjetor /ATSH-AFP/ - Është një prag Krishtlindjesh ndryshe nga çdo Krishtlindje tjetër që po përjetojnë shumë vende, të detyruara sot të fetojnë...

Besimtarët e krishterë festojnë Krishtlindjen/ Imzot Frendo mban meshën: Festa e...

TIRANË, 24 Dhjetor/ATSH/- Besimtarë katolikë dhe ortodoksë në mbarë botën festojnë sot Krishtlindjen, lindjen e Jezu Krishtit. Në katedralen e “Shën Palit”, në kryeqytet këtë...

Massafra mesazh urimi për Krishtlindjet: Drita e shpresës nuk do të...

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/ "Mbërriti koha e haresë, dita e festës për të përkujtuar ngjarjen që ka ndryshuar botën: lindjen e një Fëmije, Jezusi, Shpëtimtari...

COVID-19 – RKI këmbëngul në heqjen dorë nga udhëtimet gjatë festave

BERLIN, 22 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Situata e pandemisë në Gjermani vazhdon të përkeqësohet dhe do të kalojnë shumë javë përpara se të vërejmë një...

ZAGREB – Kroacia forcon rregulloren antiCOVID-19 për festat e fundvitit

ZAGREB, 18 dhjetor /ATSH-DPA/ - Qeveria e Kroacisë do të vendosë kufizime në jetën shoqërore gjatë Krishtlindjes dhe Vitit të Ri në përgjigje të...

GREQI – Petsas: E domosdoshme të mos lehtësohen masat mbrojtëse gjatë...

ATHINË, 17 dhjetor /ATSH-ANA/ - Situata epidemiologjike në Europë vazhdon të jetë jashtëzakonisht e rënduar, tha sot zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas. “Në çdo...

COVID-19 – Kisha Katolike holandeze anulon meshat e prag Krishtlindjes

AMSTERDAM, 16 dhjetor /ATSH-DPA/- Kisha Katolike holandeze njoftoi sot anulimin e të gjitha meshave publike në prag të Krishtlindjes. “Mesha e Mesnatës së Krishtlindjes tërheq...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA