Ballina Etiketimet KQZ

Etiketim: KQZ

KQZ plotëson vakancat në këshillat bashkiakë të Korçës dhe Tiranës

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve në seancën publike të zhvilluar sot vendosi plotësimin e vakancës në këshillin e bashkisë Korçë, me kandidatin...

Shkelje e Kodit Zgjedhor, sanksion administrativ drejtorit të shkollës së mesme...

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi vendosi sot të dënojë me gjobë në masën 5000 lekë drejtorin e shkollës së mesme...

Plotësohen vakancat e 7 këshillave bashkiakë

TIRANË 17 shtator /ATSH-I.Vata/ Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve në seancën e sotme publike rishqyrtoi administrativisht denoncimet e organizatës Qendresa Qytetare ndaj Bashkisë Tiranë, Partisë...

KQZ zëvendëson mandatet e 4 deputetëve të dorëhequr

TIRANË, 10 shtator/ATSH/ Katër deputetë të rinj u mandatuan sot nga Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, pas dorëheqjes së 4 deputetëve fitues në 25 prill. Kështu,...

KQZ miraton dizajnin e fletëvotimeve për zgjedhjet lokale, kërkon vaksinim të...

PRISHTINË, 2 shtator /ATSH/ Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka miratuar dizajnin e fletëvotimeve për zgjedhjet lokale të 17 tetorit. E njëjta u konsiderua lehtë...

Nënshkruhet marrëveshja, Shqipëria i jep kamera Kosovës për zgjedhje

TIRANË, 31 gusht/ATSH/ Shqipëria dhe Kosova nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi, e cila parashikon përdorimin e përkohshëm nga pala kosovare të teknologjisë zgjedhore të zbatuar...

Certifikohen 48 subjektet e para politike, KQZ kërkon alternativë për “1...

PRISHTINË, 26 gusht /ATSH/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve filloi procesin e certifikimit të subjekteve politike dhe kandidatëve të tyre për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale...

KQZ refuzon certifikimin e 160 kandidatëve për zgjedhjet lokale të 17...

PRISHTINË, 24 gusht /ATSH/ Duke u mbështetur në përgjigjet e Këshillit Gjyqësor të Kosovës rezulton se 30 subjekte politike nga 93 sa janë paraqitur...

Mbi 4.000 kandidatë synojnë garën për zgjedhje lokale, verifikimi i tyre...

PRISHTINË, 16 gusht /ATSH/ Për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale të 17 tetorit në të gjithë Republikën e Kosovës, kanë kërkuar certifikim 94 subjekte politike,...

LDK dorëzon në KQZ listën e kandidatëve për kryetarë të komunave

PRISHTINË, 16 gusht /ATSH/ Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK) ka dorëzuar sot në Komisionin Qendror Zgjedhor (KQZ) listat e kandidatëve për kryetarë të komunave dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA