Ballina Etiketimet Korçe

Etiketim: Korçe

Biblioteka shembull i bukur nga Korça , një model që do...

TIRANË, 24 janar/ATSH/ Biblioteka e re në qytetin e Korçës ofron tashmë për lexuesit libra në fond të hapur dhe pajisje me skaner e...

Kontrabandë e shpërdorim detyre/ Arrestohen në flagrancë 2 punonjës policie, 2...

TIRANË, 21 janar /ATSH/ Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat dhe strukturat e tjera ligjzbatuese arrestuan në flagrancë 2 punonjës policie, 2 doganierë...

Braimllari në Lubonjë të Korçës: Sa herë ndërhyn qeveria zhytet situata...

TIRANË, 13 janar /ATSH/ Sekretari i përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari ishte sot në fshatin Lubonjë të Korçës, që siç tha ai “është lënë...

FOTO/ Korçë, pastrohet nga dëbora rruga rurale Vithkuq-Panarit

TIRANË, 12 janar /ATSH/ Aksi rrugor rural Vithkuq-Panarit, në Korçë tashmë është  pastruar nga dëbora dhe lëvizja e mjeteve kryhet normalisht duke mos përdorur...

Nuk zbatuan masat antiCOVID/ Masë administrative për dy subjekte në Korçë

TIRANË, 11 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Policia e Korçës ka gjobitur dy subjekte pasi janë kapur  në shkelje të protokolleve të sigurisë, në kuadër të masave...

“Trinia e Shenjtë me tre Hierarkë”, ikona e pikturuar në 1765...

TIRANË, 9 janar/ATSH/ Ikona “Trinia e Shenjtë me tre Hierarkë” është pikturuar në vitin 1765 nga Athanas Zografi. Ajo u porosit për kishën Burimi...

Korçë/ Nuk zbatuan masat antiCOVID, ndëshkohen me 1 milion lekë 3...

TIRANE, 26 dhjetor/ATSH/ Shërbimet e Komisariatit të Policisë Korçë, në vijim të kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme dhe konkretisht përgjatë Bulevardit "Republika"...

Ikonostasi i kishës së Shën Nikollës, vepra e gdhendur në...

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ Një prej objekteve më interesante të ekspozuara në muzeun Kombëtar të Artit Mesjetar në Korçë është Ikonostasi i kishës së Shën...

Reshjet e dëborës në Korçë/ Spirollari për ATSH: Të gjitha asket...

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH-A. Fortuzi/ Në qarkun e Korçës, në orët e vona të së dielës dhe pas mesnate janë regjistruar reshje dëbore, të cilat...

Favorizonin subjektet e prerjes të lëndëve drusore në Korçë/ Arrestohen 5...

TIRANË, 18 dhjetor /ATSH/ Strukturat e SHÇBA-së Elbasan - Korçë, kanë ekzekutuar sot vendimin penal të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Korçë për caktimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA