Ballina Etiketimet Korçe

Etiketim: Korçe

Ikona “Zbritja në ferr”, e pikturuar nga Kostandini në 1770

TIRANË, 24 shtator/ATSH/ Ikona "Zbritja në ferr", e piktorit Kostandini, dekoronte ikonostasin e kishës "Burimi Jetëdhënës" dhe bën pjesë në ciklin e dodekaorton. Në këtë...

FOTO/ Fshatrat e bashkisë Korçë, me të njëjtin standard infrastrukturor si...

TIRANË, 23 shtator /ATSH/ Rruga e re në fshatin Polenë të Korçës është një tjetër premtim i mbajtur për banorët e kësaj zone. Kryetari i...

Impakt në turizëm dhe ekonomi/ Transformimi i rrugës Boboshticë – Dardhë,...

TIRANË, 19 shtator /ATSH/ Transformimi i rrugës Boboshticë - Dardhë, një investim i shumëpritur për banorët dhe vizitorët gjithëvjetor të kësaj zone, tashmë është...

“Shën Maria në Fron me Krishtin”, ikona e pikturuar nga Tërpo...

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ "Shën Maria në Fron me Krishtin" është ikona e pikturuar nga Tërpo Zografi, djali i Konstandin Zografit që ruhet në fondin...

Ambasadorja e Francës, Vasak: Gjykata Kushtetuese duhet të ngrihet sa më...

TIRANË, 17 shtator /ATSH/ “Gjykata Kushtetuese duhet të ngrihet sa më shpejt”, deklaroi sot ambasadorja e Francës në Tiranë, Christine Vasak. Nga Korça, ku po...

Ikona “Shën Mëri Hodigitria” në kishën e “Lindja e Shën Mërisë”...

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Zona e Prespës, është e njohur për ndërtimin e kishave në guva, nga heremitët, ndërmjet shek. XIII – XIV . Tepër...

Investimi urban në Korçë/ Parku “Vangjush Mio”, një tjetër projekt model...

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ Projekti i rikonstruksionit të parkut "Vangjush Mio", është investimi i radhës që po bën bashkia Korça, për të krijuar një...

Bashkia Korçë: Premtimi i PD për kompensim të tarifave gënjeshtër elektorale

TIRANË, 15 shtator /ATSH/ Bashkia Korçë në një deklaratë për shtyp bën të ditur se, "Partia Demokratike pasi nuk u interesua asnjëherë për biznesin...

Korçë/ Fermerët e Libonikut trajnohen për rritjen e cilësisë së prodhimit...

TIRANË, 11 shtator /ATSH/ Fermerët në fshatin Libonik të Korçës janë të interesuar të zgjerojnë tregun e shitjes së patates me farë autoktone edhe...

Korçë/ Rehabilimi i kanaleve kulluese në fshatin Barç, nxitje prodhimit bujqësor

TIRANË, 9 shtator /ATSH/-Bashkia e Korçës po vijon ndërhyrjet në pastrimin e kanaleve kulluese dhe vaditëse, të cilat i vijnë në ndihmë fermerëve dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA