Ballina Etiketimet Kontrolli

Etiketim: kontrolli

LONDËR – BM shtyn kontrollet doganore për mallrat nga BE

LONDËR, 14 shtator /ATSH-ANSA/- Qeveria britanike e Boris Johnson njoftoi sot vendimin për të shtyrë në vitin 2022 një sërë kontrollesh mbi import-eksportin e...

Kapja e personave në kërkim/ Renea dhe Policia e Shtetit vijojnë...

TIRANË, 15 qershor /ATSH – I. Vata/ Renea dhe Forcat e Posaçme Operacionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit vijojnë kontrollet e...

IZRAEL – Netanyahu kufizon takimet mes qytetarëve pas shtimit të rasteve...

TEL AVIV, 3 korrik /ATSH-DPA/ - Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu rivendosi limitimin e takimeve mes qytetarëve, pasi vendi konfirmoi një numër rekord të infeksioneve...

Diabeti, disa këshilla si ta mbajmë nën kontroll gjatë verës

TIRANË, 14 gusht /ATSH/ - Kujdesi ndaj temperaturave të larta në verë është një këshillë që vlen për të gjithë, por në rastin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA