Ballina Etiketimet Komision

Etiketim: komision

Komisioni për Integrimin Europian miraton projektrezolutën e përparësive të integrimit

TIRANË, 22 shtator /ATSH/ Komisioni për Integrimin Europian në drejtimin e kryetares Rudina Hajdari në mbledhjen virtuale të radhës shqyrtoi dhe miratoi projektrezolutën “Për...

Vendi vakant në Këshillin Mbikëqyrës të BSH-së, Komisioni i Ekonomisë seancë...

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Komisioni Parlamentar i Ekonomisë dhe Financave zhvilloi sot seancë dëgjimore me 3 kandidatet të cilat kanë dorëzuar dokumentacionin për pozicionin e...

Përzgjedhja e anëtarëve të KQZ/ Kuvendi miraton me 95 vota krijimin...

TIRANË, 17 shtator /ATSH/ Kuvendi miratoi sot me 95 vota pro krijimin dhe përbërjen e komisionit të posaçëm parlamentar të shqyrtimit dhe përzgjedhjes së...

Regjistri elektronik i ekspertëve të licencuar dhe ngritja e komisionit disiplinor,...

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ Regjistri elektronik i ekspertëve të licensuar në ndërtim (si bazë e të dhënave shtetërore) dhe ngritja e komisionit disiplinor janë...

Ligji “Për planifikimin dhe zhvillimin e territorit”/ Forcohen masat ndaluese për...

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ Komisioni për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin shqyrtoi dhe miratoi në parim projektligjin “Për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin...

Ligji “Për metrologjinë” sipas standardeve ndërkombëtare

TIRANË, 15 shtator /ATSH/ Komisioni për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin shqyrtoi sot projektligjin “Për metrologjinë". Të ftuar në mbledhjen e sotme të komisionit ishin...

Rrëzohet dekreti i Metës për kthimin në Kuvend të “4 rajoneve”/...

  https://www.facebook.com/kuvendishqiperise/videos/2651978591799036/?t=1935   TIRANË, 10 shtator/ATSH/ Zëvendëskryeministri Erion Braçe deklaroi sot se nuk ka gjë më të keqe, nga pikëpamja institucionale, që mund t’i ndodhë një vendi,...

Regjistri i pronarëve përfitues/ Denaj: Sjell daljen në një kohë optimale...

TIRANË, 28 korrik/ATSH/ Komisioni i Integrimit Europian shqyrtoi p/ligjin “Për Regjistrin e Pronarëve Përfitues”, i hartuar nga Qendra Kombëtare e Biznesit në bashkëpunim me...

Sezoni turistik/ Lehtësohet policimi në det i mjeteve lundruese, turistike dhe...

TIRANË, 22 korrik /ATSH/ Komisioni për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin në drejtimin e kryetarit Niko Peleshi dhe në cilësinë e komisionit përgjegjës, shqyrtoi...

Legalizimi i ndërtimeve informale/ Hiqet detyrimi për pagesën e taksës së...

TIRANË, 20 korrik/ATSH/ Komisioni Parlamentar i Ekonomisë dhe Financave miratoi sot ndryshimet në ligjin “Për taksat vendore,” propozim i tre deputetëve të mazhorancës përmes...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA