Ballina Etiketimet KLSH

Etiketim: KLSH

Tabaku: 1,2 miliardë euro dëmi ekonomik për vitin 2019

TIRANË, 13 nëntor /ATSH/ Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku deklaroi sot se KLSH raporton një dëm ekonomik prej 1,2 miliardë euro për vitin...

KLSH dhe Prokuroria e Posaçme, marrëveshje bashkëpunimi në intensifikimin e luftës...

TIRANË, 19 tetor/ATSH/ Në kuadër të forcimit të luftës kundër fenomenit të korrupsionit, Kontrolli i Lartë i Shtetit dhe Prokuroria e Posaçme nënshkruam sot...

Ibrahimi: Rritje e cilësisë së kallëzimeve penale nga ana e KLSH-së

TIRANË, 22 shtator /ATSH/ Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi nënvizoi sot nevojën për një rritje të cilësisë së kallëzimeve penale...

Leskaj dorëzon detyrën/ Meta: Rol në modernizimin e KLSH

TIRANË, 6 korrik/ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim ish-kryetarin e Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj, me rastin...

Miratohen 4 projektligje, Kuvendi rrëzon dekretin e Metës

TIRANË, 2 korrik/ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë në përfundim të seancës së sotme plenare, miratoi katër projektligje dhe katër projektrezoluta, si dhe u rrëzua një...

Meta: Vendimi për Dvoranin i vonuar, mezi pres të dekretoj marrëveshjen...

TIRANË, 12 qershor/ATSH-Gjergji Mima/ Presidenti Ilir Meta tha sot në konferencën e përjavshme me gazetarët, se ai e ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes për...

Meta propozon për kreun e KLSH-së, Arben Shehun

TIRANË, 4 qershor /ATSH/ - Presidenti Ilir Meta i ka propozuar sot Kuvendit kandidaturën e Arben Shehu për t’u zgjedhur Kryetar i Kontrollit të...

Tabaku: Rama bëhet gati të marrë KLSH

TIRANË, 3 qershor /ATSH/ Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku është shprehur sot se “Rama i ka hedhur sytë nga Kontrolli i Lartë i...

Presidenca: Meta ka propozuar tri kandidatura dinjitoze për të garantuar pavarësinë...

TIRANË, 2 qershor /ATSH/ Presidenca ka reaguar sot në lidhje me zgjedhjen e kreut të Kontrollit të Lartë të Shtetit, duke theksuar se Presidenti...

PD kërkesë KLSH-së për hetimin e 17 tenderave

TIRANË, 27 prill/ATSH/ Partia Demokratike i kërkon Kontrollit të Lartë të Shtetit të hetojë tenderat e disa ministrive, shumica prej të cilëve të klasifikuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA