Ballina Etiketimet Kina

Etiketim: kina

Kina lëshon satelitin e parë eksperimental 6G

PEKIN, 6 nëntor /ATSH-AA/ - Kina ka dërguar në hapësirë ​​satelitin e parë eksperimental 6G. ''Sateliti eksperimental 6G do të verifikojë teknologjinë e komunikimit terahertz...

SHBA – Pompeo fillon turin indo-paqësor

UASHINGTON, 26 tetor /ATSH-DPA/ - Zyrtarët më të lartë të departamenteve amerikane të Shtetit dhe të Mbrojtjes filluan turin gjashtëditor të vizitave zyrtare në...

PEKIN – Kina bashkohet me aleancën globale të vaksinave

PEKIN, 9 tetor /ATSH-DPA/ - Ministria e Jashtme kineze deklaroi se vendi i është bashkuar aleancës globale të vaksinave, COVAX, që synon të japë...

PEKIN – Kina kufizon aktivitetin e kompanive të huaja

PEKIN, 19 shtator /ATSH-ANSA/ - Qeveria kineze ka njoftuar krijimin e një mekanizmi që do ta lejojë atë të kufizojë aktivitetet e kompanive të...

Kina dërgon nëntë satelitë në hapësirë

PEKIN, 15 shtator /ATSH-AA/ - Kina sot dërgoi të paktën nëntë satelitë në hapësirë, theksuan mediet zyrtare. ''Satelitët nga grupi Jilin-1 Gaofen 03-1 u ngritën...

BRUKSEL – Wuttke: Kinës i duhen përmirësime për investimet në BE

BRUKSEL, 10 shtator /ATSH-DPA/- Sipas kompanive europiane, Kina duhet të bëjë përmirësime të mëdha nëse do të përfundojë një marrëveshje investimi me BE. "Pala europiane...

HAPËSIRË – Kina e gatshme për misionin e parë në Mars

PEKIN, 19 korrik /ATSH-AA/ - Kina po përgatitet të nisë misionin e saj të parë në Mars dhe ka përgatitur raketën e transportuesit ''Long...

PEKIN – Kina dhe India nisin tërheqjen e trupave nga kufiri

PEKIN, 6 korrik /ATSH-ANSA/ - Kina dhe India kanë filluar tërheqjen e ushtarëve të tyre përgjatë vijës së diskutueshme kufitare në zonat malore të...

TEKNOLOGJI – India ndalon 59 aplikacione kineze: cënojnë sigurinë kombëtare

NJU DELHI, 30 qershor /ATSH-DPA/ - India ka ndaluar 59 aplikacione celularësh me lidhje me Kinën për arsye se paraqesin rrezik për sigurinë kombëtare...

AUSTRALI – Rënie e ndjeshme e besimit te Kina, rritje për...

KANBERRA 24 qershor /ATSH-ANSA/ - Besimi i australianëve se Kina vepron me përgjegjësi në botë është ulur pothuajse 30 pikë përqindje në dy vitet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA