Ballina Etiketimet KEd

Etiketim: KEd

Kim dhe Soreca, takim me kreun e KED: Gjykata e Lartë...

TIRANË, 22 janar /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim dhe kreu i delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, ambasadori, Luigi...

Konstituohet KED/ Kërkohet shtesë e personelit mbështetës

TIRANË, 14 janar/ATSH/ Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, me praninë e të gjithë anëtarëve, anëtarëve zëvendësues, Avokatit të Popullit dhe subjekteve që ftohen sipas...

Vakanca në Gjykatën Kushtetuese/ KED përfundon procedurën e verifikimit, pas tërheqjes...

TIRANË, 23 dhjetor /ATSH/ Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED), në mbledhjen e zhvilluar sot shqyrtoi gjetjet në procedurën e verifikimit për kandidatin për...

KED i dërgon Presidentit dy kandidatura për anëtarin e 6 të...

TIRANË, 23 dhjetor /ATSH/ Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED), miratoi sot renditjen përfundimtare të dy kandidatëve për vendin vakant të anëtarit të 6-të...

Anëtari i 6-të i Gjykatës Kushtetuese/ KED interviston dy kandidatë, nesër...

TIRANË, 22 dhjetor /ATSH/ Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED), zhvilloi sot intervistat me kandidatët për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese, Aleksandër Toma dhe...

Soreca: Mirëpresim vendimin e sotëm të KED, të përfundohen listat për...

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH/ Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca ka mirëpritur vendimin e sotëm të KED për vlerësimin dhe...

Kim: Shqipëria do ketë këtë javë një nga dy gjyqtarët e...

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim deklaroi sot se, Shqipëria do të ketë këtë javë një nga...

Gara për Gjykatën Kushtetuese, KED dërgon emrin e Altin Binajt në...

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH/ Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) zhvilloi sot mbledhje në lidhje me diskutimin dhe miratimin e listës përfundimtare të renditjes, si...

Më 4 dhjetor hidhet shorti për zgjedhjen e anëtarëve të KED

TIRANË, 27 nëntor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të organizojë hedhjen e shortit për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi u ndalon kandidimin 3 kandidatëve për...

TIRANË, 26 nëntor /ATSH/ Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) vendosi sot ndalimin e tre kandidatëve për postet vakante në Gjykatën Kushtetuese KED vendosi në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA