Ballina Etiketimet Katar

Etiketim: katar

Gjest solidariteti nga Katari/ Ndihma për familjet në nevojë në Librazhd

TIRANË, 21 maj/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla vlerësoi sot mbështetjen e shtetit të Katarit ndaj vendit tonë në kuadër...

KATAR – Masa të ashpra për mosrespektim të rregullave të higjienës...

DOHA, 17 maj /ATSH-AFP/ - Katari filloi sot aplikimin e sanksioneve më të ashpra në botë kundër personave që nuk mbajnë maskë në publik...

Ndihmat nga Katari/ Manastirliu: Mirënjohje për mbështetjen e pakursyer për Shqipërinë...

TIRANË, 13 maj/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, falënderoi sot shtetin e Katarit për ndihmat e dërguara vendit tonë për mjekët...

DOHA – Katari ofron ndihmë mjekësore për Italinë

DOHA, 8 prill /ATSH-AA/ - Katari dërgoi dy spitale fushore në Itali për të mbështetur luftën e tyre kundër pandemisë së koronavirusit të ri....

KATAR – SHBA marrëveshje me talebanët për paqen në Afganistan

DOHA, 29 shkurt /ATSH-DPA/ - Përfaqësuesit e SHBA-së dhe talebanëve nënshkruan sot në Katar një marrëveshje të negociuar për një kohë të gjatë, duke...

Mandzukiç zhvillon vizitat mjekësore me “Al Duhail”, “Juventus” përfiton 5.5 milionë...

TIRANË, 22 dhjetor/ATSH- A. Fortuzi/-  Mario Mandzukiç po kryen vizitat mjekësore me skuadrën e “Al Duhail” në Katar, me të cilën do të vijojë...

Katari, mbështetje për rindërtimin e ndërtesave të shërbimeve publike të dëmtuara...

TIRANË, 16 dhjetor/ATSH/ "Mbështetja e Katarit për Shqipërinë do të vazhdojë përtej ndihmave të emergjencës, duke u fokusuar kryesisht në rindërtimin e ndërtesave të...

Ambasada e Katarit ndihma për familjet e prekura nga tërmeti në...

-Veliaj: Të sigurohemi që çdo shtëpi është rindërtuar dhe çdo njeri ka ndihmën e nevojshme- TIRANË, 11 tetor/ATSH/- Tirana ka nisur rimëkëmbjen dhe rikthimin në...

Mandzukic drejt Katarit, i thotë po “Al-Gharafas”

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ Edhe pse ka qenë një nga lojtarët që aktivizohej më shumë nga Massimiliano Allegri për shkak edhe të përshtatshmërisë së...

BRUKSEL – Katari kontratë një miliard euro me operatorin belg të...

BRUKSEL, 3 shtator /ATSH-AFP/ - Kompania shtetërore e Katarit “Katar Petroleum” nënshkroi një marrëveshje me vlerë prej një miliard eurosh me operatorin belg të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA