Ballina Etiketimet Katar

Etiketim: katar

Fondi i Katarit për Zhvillim 5 milionë dollarë për rindërtimin e...

TIRANË, 12 shtator/ATSH/ Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj si dhe drejtori i Fondit të Katarit për Zhvillim, Khalifa Al Kuwari nënshkruan sot...

DOHA – Fillojnë bisedimet historike të paqes mes qeverisë afgane dhe...

DOHA, 12 shtator /ATSH-DPA/ - Qeveria afgane dhe militantët talebanë kanë hapur sot  zyrtarisht bisedimet e tyre të para për paqen në Doha, në...

Miratohet marrëveshja e grantit me Fondin e Katarit për Zhvillim për...

TIRANË, 9 shtator/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot në parim marrëveshjen e grantit me Fondin e Katarit për Zhvillim për financimin e rikonstruksionit të...

SHBA – Schenker: Katari partner aktiv në luftën kundër financimit të...

UASHINGTON, 3 shtator /ATSH/ - Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Çështjet e Lindjes së Mesme, David Schenker do të vizitojë së afërmi Katarin, gjatë...

COVID-19, Katari mbështet Shqipërinë me pajisje të reja mjekësore

TIRANË, 29 gusht/ATSH/ Shteti i Katarit vijon mbështetjen e tij për sistemin shëndetësor në Shqipëri, duke dhuruar nëpërmjet Zyrës së Qatar Charity në Tiranë,...

DOHA – Katari rrit bashkëpunimin me SHBA kundër terrorizmit

DOHA, 13 gusht /ATSH/ - Koordinatori i Departamentit amerikan të Shtetit për luftën kundër terrorizmit, Nathan A. Sales ndodhet për një vizitë zyrtare në...

Katari: Ndërhyrje urgjente për kapërcimin e situatës së rëndë humanitare në...

TIRANË, 12 gusht /ATSH/ - Shteti i Katarit mori pjesë konferencën virtuale për situatën humanitare në Liban, e zhvilluar përmes një video-konference nga Zyra...

Kuvajti planifikon dëbimin e 500 000 punonjësve të huaj

STAMBOLL, 10 gusht /ATSH-AA/ - Qeveria e Kuvajtit njoftoi se kanë një plan për dëbimin e mbi gjysmë milion punonjësve të huaj për të...

KATAR – Përfundon stadiumi i tretë për Kupën e Botës 2022

DOHA, 15 qershor /ATSH-DPA/ – Katari njoftoi se ka përfunduar stadiumin e tretë nga tetë të tillë për Kupën e Botës 2022, duke e...

ATHINË – Greqia pezullon fluturimet me Katarin pas rasteve pozitive me...

PIRE, 2 qershor /ATSH-AFP/- Greqia njoftoi sot pezullimin e fluturimeve drejt dhe nga Katari deri më 15 qershor, pasi zbuloi disa raste pozitive me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA