Ballina Etiketimet Karbon

Etiketim: karbon

FOKUS – Emetimet e karbonit në rritje të shpejtë në vendet...

ANKARA, 15 tetor /ATSH-AA/ - Sipas një hulumtimi të ri, emetimet e karbonit, që në fillim të pandemisë së COVID-19 arritën trendin e rënies...

BE: Klima ka nevojë për një mekanizëm rregullimi të karbonit në...

PARIS, 23 mars /ATSH-AFP/ - Një mekanizëm i drejtë, që penalizon produktet nga vendet me standarde klimatike më pak të rrepta, do të jetë...

Kina ende shumë punë për klimën dhe mjedisin

PEKIN, 7 janar /ATSH-DPA/ - Sipas një studimi të fundit, Kina ka shumë punë për të bërë në drejtim të zbatimit të qëllimeve të...

Japonia drejt synimit për neutralitet total ndaj karbonit

TOKIO, 26 dhjetor /ATSH-AFP/ - Japonia, ekonomia e tretë më e madhe në botë, zbuloi  hartën e saj për të arritur qëllimin e neutralitetit...

Dyoksidi i karbonit nivele rekord

GJENEVË, 24 nëntor /ATSH-AA/ - Niveli i dyoksidit të karbonit (CO2) në atmosferë ka arritur një rekord të ri prej 410,5 grimca për një...

Koreja e Jugut shpreson në arritjen e neutralitetit ndaj karbonit në...

SEUL, 28 tetor /ATSH-AFP/ - Presidenti koreano-jugor, Moon Jae-in premtoi sot se vendi i tij do të bënte gjithçka për të arritur deri në...

BRUKSEL – Eurostat: Prodhimi dhe konsumi i karbonit fosil në BE...

BRUKSEL, 10 korrik /ATSH-ANSA/ - Prodhimi dhe konsumi i karbonit fosil në BE vazhdojnë të bien, sipas të dhënave të Eurostat. Gjithmonë sipas Eurostat në...

ZVICËR – Parlamenti miraton vënien e taksës së karbonit në biletat...

GJENEVË, 10 qershor /ATSH-DPA/ - Pasagjerët e linjave ajrore që nisen nga Zvicra do të duhet të paguajnë taksën e emetimeve të karbonit, e...

SOFT NEWS – Jo më tapet i kuq në… Hollivud?

LOS ANXHELES, 30 janar /ATSH-AFP/ - Darka gala vegjetariane dhe veshje mbrëmjeje të ricikluara. Hollivudi i ka dyfishuar përpjekjet e tij këtë sezon për të...

SHBA – ”Microsoft” premton largimin e karbonit nga mjedisi

UASHINGTON, 19 janar /ATSH-AA/ - Kompania teknologjike ''Microsoft'' ka paralajmëruar se deri në vitin 2030 do të kthehet në kompani me të ashtuquajturin ''karbon...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA