Ballina Etiketimet Kala

Etiketim: Kala

FOTO/ Mirëmbajtja e monumenteve të kulturës, aksion pastrimi në kalanë e...

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Në kuadër të programit të mirëmbajtjes së monumenteve, Parku Kombëtar i Butrintit realizoi ditët e fundit mirëmbajtjen e kalasë së Ali...

Kalaja e Beratit, atraksion i përhershëm turistik/ Kallfani për ATSH-në: Destinacioni...

TIRANË, 19 shtator/ATSH/ Kalaja e Beratit, një nga monumentet më të mëdha historike të Ballkanit, një fortesë e madhe që sundon mbi lumin Osum...

Punime mirëmbajtjeje në kalanë e Borshit, alternativë turizmi kulturor për vizitorët...

TIRANË, 11 shtator/ATSH/ Monumentet e kulturës dhe sitet arkeologjike të Shqipërisë po vizitohen nga turistë vendas e të huaj, të cilët kanë interes të mësojnë...

FOTO/ Më tepër vizitorë në Kalanë e Borshit, falë rrugës së...

TIRANË, 25 gusht/ATSH/ Rruga për në kalanë e Borshit ka përmirësuar aksesin në një nga atraksionet historike kulturore të bregdetit të jugut, duke ofruar...

“Si diell mbi det”/ Kalaja e Kaninës, atraksion i jashtëzakonshëm për...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/posts/2040362182764743 TIRANË, 21 korrik/ATSH/ Kalaja e Kaninës, 3 km larg qytetit bregdetar të Vlorës është kthyer vitet e fundit në një destinacion për turizmin kulturor...

FOTO/ Kalaja e Gjirokastrës, gati për pritjen e turistëve vendas e...

TIRANË, 25 qershor/ATSH/ Mirëmbajtja e monumenteve të kulturës po kryhet kudo në vendin tonë, me qëllim mirëpritjen e turistëve në një mjedis të pastër. Punonjësit...

Pastrim kalasë dhe urës së Ali Pashës në ‘Dunavat’/ Kryebashkiaku Golemi:...

TIRANË, 24 qershor/ATSH/ Në Gjirokastër vijon aksioni për pastrimin e ambienteve publike, rrugëve dhe monumenteve të kulturës. Kryetari i bashkisë së Gjirokastrës, Flamur Golemi, tha...

FOTO/ Kalaja e Beratit pastrohet nga vegjetacioni, gati për të pritur...

TIRANË, 3 qershor/ATSH/ Mbajtja pastër e ambienteve rreth monumenteve të kulturës në fillim të sezonit turistik të këtij viti është në vëmendjen e Drejtorisë...

FOTO/ Berat, mirëmbajtje mureve dhe sokakëve të ansambleve muzeale të “Goricës”...

TIRANË, 2 maj/ATSH/ Bashkia e Beratit vijon punën për mirëmbajtjen e ansambleve muzeale të lagjes “Mangalem” dhe “Goricë”. Ditët e fundit aksioni i bashkisë ka...

Tepelenë, zbulohet muri i një kulle rrethore element i arkitekturës së...

TIRANË, 13 shkurt/ATSH/ Muri i një kulle rrethore, element i arkitekturës së kalasë së Ali Pashës, u gjet nga specialistët e Drejtorisë së Shërbimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA