Ballina Etiketimet Jugut

Etiketim: jugut

PHENIAN – Dy Koretë ndërpresin kanalet e komunikimit

PHENIAN, 9 qershor /ATSH-ANSA/ - Koreja e Veriut ka njoftuar se do të ndërpresë kanalet e komunikimit ushtarak dhe politik me Korenë e Jugut. Ky...

JAPONI – Tokio heq Seulin nga lista preferenciale e tregtisë

TOKIO, 26 korrik /ATSH-DPA/ - Japonia ka në plan të heqë Korenë e Jugut nga lista e vendeve që marrin trajtim preferencial tregtie, sipas...

SHBA – Trump në vizitë zyrtare në Korenë e Jugut

UASHINGTON, 24 qershor /ATSH-ANSA/ - Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, do të zhvillojë një vizitë dyditore në Korenë e Jugut,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA