Ballina Etiketimet Johnson

Etiketim: Johnson

Marsi muaji i vaksinës së katërt të autorizuar në Europë

UASHINGTON, 2 mars /ATSH/ - Muaji mars duhet të jetë muaji i një vaksine të re, e katërta në dispozicion në Europë: është zhvilluar...

BM- Johnson pritet të prezantojë planin për daljen nga lockdown

LONDER, 22 shkurt /ATSH-DPA/- Kryeministri britanik Boris Johnson pritet të prezantojë një plan të ri për daljen e Britanisë së Madhe nga bllokimi aktual...

LONDËR – G7/Johnson: Të avancojmë së bashku në rrugën e bashkëpunimit...

LONDËR, 20 shkurt /ATSH-AFP/ - Samiti i G7-s që u zhvillua virtualisht u hap me një thirrje nga Boris Johnson për të avancuar së...

BRUKSEL – Von der Leyen: Bisedime konstruktive me Johnson për eksportin...

BRUKSEL, 30 janar /ATSH-DPA/ - Në një mesazh të postuar në Twitter, presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen deklaroi zhvillimin e "bisedimeve...

BM – Johnson dhe Biden dakord për thellimin e aleancës Londër-Uashington

LONDËR, 24 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe presidenti amerikan, Joe Biden ranë dakord për thellimin e lidhjeve mes dy vendeve, në...

LONDËR – Johnson: Pres me padurim të punoj me Joe Biden

LONDËR, 20 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson përshëndeti sot Joe Biden, pas betimit si presidenti i 46-të i SHBA-së, duke u shprehur...

LONDËR – Qeveria e Johnson e gatshme të punojë me Biden

LONDËR, 19 janar /ATSH-ANSA/ - Qeveria konservatore britanike e Boris Johnson përshëndet "fitoren e demokracisë" në SHBA dhe është e gatshme të punojë me...

LONDËR – Johnson: Presion i jashtëzakonshëm mbi spitalet

LONDËR, 15 janar /ATSH-DPA/ - Kryeministri britanik Boris Johnson tha sot se presioni mbi sistemin shëndetësor të vendit është i jashtëzakonshëm, për shkak të...

BM – Johnson: Sjellja e Trump plotësisht e gabuar

LONDËR, 7 janar /ATSH-DPA/ - Sjellja e kohëve të fundit e Donald Trump ka qenë plotësisht e gabuar, tha sot kryeministri britanik, Boris Johnson,...

BM – Johnson: Lockdown mund të zgjasë deri në fund të...

LONDËR, 7 janar /ATSH-DPA/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson u tha ligjvënësve se bllokada e Anglisë mund të zgjasë deri në fund të marsit. Johnson...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA