Ballina Etiketimet Itali

Etiketim: itali

Bllokohet TikTok për përdoruesit me moshë të papërcaktuar

ROMË, 22 janar /ATSH-AFP/ - Italia njoftoi sot se kishte bllokuar përkohësisht aksesin e TikTOK për përdoruesit, mosha e të cilëve nuk është e...

Italia partneri i parë tregtar i Shqipërisë/ Mbi 275 miliardë lekë...

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Shkëmbimet tregtare drejt Italisë gjatë vitit 2020 arritën vlerën 275.4 miliardë lekë, duke e renditur partnerin kryesor tregtar, drejt së cilës...

ITALI – Vonesat detyrojnë rishikimin e programit të vaksinimit

ROMË, 20 janar /ATSH/ - Vonesat e mëtejshme në shpërndarjen e vaksinave të Pfizer janë një nyje që komplikon enigmën e fushatës së vaksinimit...

ITALI – Conte fiton një votëbesim vendimtar në Senat

ROMË, 19 janar /ATSH-AFP/ - Braktisur në mes të pandemisë COVID-19 nga Matteo Renzi dhe ministrat e tij, kryeministri italian, Giuseppe Conte arriti të...

Ndalohet duhani edhe në… parqe dhe stadiume!

MILANO, 19 janar /ATSH-ANSA/ - Nga sot qyteti i Milanos ndalon pirjen e duhanit në mjedise të hapura në disa zona të qytetit. Ndalimet fillojnë...

ITALIA – Conte përballet me Senatin në votëbesimin e dytë

ROMË, 19 janar /ATSH-DPA/ - E ardhmja politike e kryeministrit italian, Giuseppe Conte është në rrezik ndërsa sot përballet me një votëbesim në Senat,...

ITALI – Qeveria Conte merr votëbesimin në Parlament

ROMË, 18 janar /ATSH-ANSA/ - Qeveria Conte mori sot votëbesimin e Parlamentit me 321 vota pro, 259 kundër dhe 27 abstenim nga 607 të...

ITALI – Conte u kërkon pro-europianëve të shpëtojnë qeverinë e tij

ROMË, 18 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri italian, Giuseppe Conte u kërkoi sot deputetëve pro-europianë dhe liberalë të bashkohen në shpëtimin e shumicës së tij...

COVID-19 mbylli një në pesë qendra italiane të shëndetit mendor

ROMË, 17 janar /ATSH-ANSA/ - Gjatë bllokimit të parë, 20% e qendrave të shëndetit mendor në Itali u mbyllën, sipas një studimi nga Shoqata...

KOMENT – Conte përpjekje maksimale për mënjanimin e zgjedhjeve të reja

ROMË, 17 janar /ATSH-DPA/ - Kryeministri i Italisë po bën përpjekje maksimale për të gjetur aleatë të mundshëm për të mbajtur qeverinë e tij...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA