Ballina Etiketimet ISIS

Etiketim: ISIS

AUSTRI – ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Vjenë

VJENË, 3 nëntor /ATSH-AFP/ - Grupi xhihadist i Shtetit Islamik (ISIS) mori përsipër sot sulmin e kryer një ditë më parë në qendër të...

SHBA – OKB: Strategjia e ISIS nuk ka ndryshuar 

UASHINGTON, 24 gusht /ATSH-AFP/ - Kërcënimi i sulmeve terroriste në vendet paqësore është zvogëluar që nga fillimi i vitit, me shumë mundësi për shkak...

IRAK – Operacion gjigant antiterrorist kundër ISIS-it

BAGDAD, 22 qershor /ATSH-ANSA/ - Forcat e armatosura të Irakut filluan këtë mëngjes një operacion të gjerë antiISIS në qendër të vendit, raportoi televizioni...

NORVEGJI – Riatdhesimi i gruas së një xhihadisti shkakton një minikrizë...

OSLO, 20 janar /ATSH-AFP/- E djathta populiste u paraqit sot para qeverisë, për të protestuar në mënyrë të veçantë kundër riatdhesimit nga Siria të...

JORDANI – Maas: Nëse trupat ndërkombëtare tërhiqen nga Iraku, ISIS mund...

AMAN, 13 janar /ATSH-AA/- Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas paralajmëroi se grupi terrorist ISIS mund të rikthehet në Irak, nëse tërhiqen nga vend...

FRANCË – Mbreti i Jordanisë i shqetësuar për fuqizimin e ISIS...

PARIS, 13 janar /ATSH-AFP/ - Grupi xhihadist i Shtetit Islamik është rivendosur në juglindje të Sirisë dhe në perëndim të Irakut, theksoi sot në...

IRAK – Koalicioni anti-ISIS redukton operacionet për shkaqe sigurie

BAGDAD, 4 janar /ATSH-AFP/ - Koalicioni antixhihadist, i drejtuar nga SHBA-ja, ka reduktuar operacionet dhe ka rritur sigurinë në bazat irakiane, pas vrasjes nga...

BRUKSEL – Sulm kibernetik botëror kundër propagandës së ISIS-it

BRUKSEL, 25 nëntor /ATSH-AFP/ - Një sulm kibernetik i përmasave botërore kundër propagandës në internet të militantëve të grupit të Shtetit Islamik është ndërmarrë...

TURQI – Ankaraja njofton arrestimin e promotorit të sulmeve në Gjermani...

STAMBOLL, 22 nëntor /ATSH-AFP/ Ministri turk i Brendshëm njoftoi se Ankaraja mban në burg një anëtar të rëndësishëm të grupit Shteti Islamik që, sipas...

DANIMARKË – Haekerup: Luftëtarët e Shtetit Islamik nuk janë të mirëpritur

STOKHOLM, 11 nëntor /ATSH-DPA/ - Danimarka deklaroi se individët që kanë luftuar për Shtetin Islamik nuk janë të mirëpritur në vendin skandinav, pasi Turqia...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA