Ballina Etiketimet ISHP

Etiketim: ISHP

ISHP apel qytetarëve: Merrni të gjitha dozat e vaksinës, për mbrojtje...

TIRANË, 10 janar/ATSH/ Instituti i Shëndetit Publik i bën apel qytetarëve që të marrin të gjitha dozat e vaksinës ndaj COVID-19. Sipas ISHP-së, dozat e...

ISHP: Edhe shqiptarët e vaksinuar jashtë vendit mund të regjistrohen në...

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH/ Instituti i Shëndetit Publik bën të ditur se tashmë të gjithë qytetarët shqiptarë që jetojnë brenda ose jashtë vendit mund të...

ISHP nxjerr analizat, ndotje bakteriologjike në një pikë të ujësjellësit të...

TIRANË, 28 tetor/ATSH/ Nëndrejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Dritan Ulqinaku deklaroi sot se, "situata shëndetësore e banorëve në Krujë është një epidemi e...

ISHP: Vaksinat anti-COVID të sigurta, metodat primitive nuk do e ndalin...

TIRANË, 15 tetor/ATSH/ Instituti i Shëndetit Publik deklaron se të gjitha vaksinat e ardhura vijojnë të kalojnë në filtrin rregullator dhe monitorohen me rigorozitet...

Bino: Shumica dërrmuese e rasteve të reja me Delta, të pavaksinuar

TIRANË, 13 gusht/ATSH/ Në Shqipëri, shumica dërrmuese e rasteve të shtuara me COVID- 19 i përkasin moshave të reja dhe kategorisë mbi 70 vjeç...

Varianti “Delta”, Fico: 21 mostra nga qytete të ndryshme të dërguara në...

TIRANË, 26 korrik/ATSH/ Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico deklaroi sot se në laboratorin në Berlin u dërguan 21 mostra kimike, të...

ISHP: Nuk është identifikuar varianti Delta i COVID-19 në Shqipëri, pavarësisht...

TIRANË, 7 korrik/ATSH/ Instituti i Shëndetit Publik informoi sot se deri tani në Shqipëri nuk është identifikuar asnjë rast i variantit "Delta". Në një reagim,...

Vaksinimi antikovid/ Specialistja e ISHP-së: Qytetarët të mos hezitojnë të vaksinohen

TIRANË, 6 korrik/ATSH/ Përgjegjësja e Programit të vaksinimit në ISHP-së, Erida Nelaj u bëri sot thirrje qytetarëve që të mos ulin vigjilencën dhe të...

Varianti indian i COVID-19/ ISHP: Asnjë rast ende në Shqipëri

TIRANË, 8 qershor /ATSH/ Asnjë rast i variantit indian të COVID-19 nuk është izoluar në Shqipëri. Ekspertët e Institutit të Shëndetit Publik thonë se po...

Lehtësohen masat anti-COVID/ Nga 1 qershori hiqet maska në ambientet e...

TIRANË, 27 maj /ATSH/ Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi sot lehtësim të masave anti-COVID. Zv/ministrja e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, Mira Rakacolli u shpreh sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA