Ballina Etiketimet Interesa

Etiketim: interesa

SHBA – Price: Interesa të përbashkëta me Turqinë, veçanërisht në kontekstin...

UASHINGTON, 3 mars /ATSH-AFP/ - Zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit, Ned Price theksoi se do të vazhdojnë të punojnë në mënyrë konstruktive me...

Bonot e thesarit me afat 12-mujor/ BSH: Interesat u rritën në...

TIRANË, 18 shkurt /ATSH/ Interesat e (yield-et) e bonove të thesarit me maturim 12-mujor u rritën në 2.14 % në ankandin e së martës,...

Kredia në euro për investime/ Bankat kanë ulur interesat në nivelin...

TIRANË, 20 dhjetor /ATSH/ Bankat kanë ulur interesat e kredisë në euro për investime në nivelin më të ulët historik prej 3,53%. Banka e Shqipërisë...

ITALI – Borrell: Turqia dhe BE-ja ndajnë interesa të përbashkëta

ROMË, 4 dhjetor /ATSH-AA/ - Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Josep Borrell deklaroi se Turqia...

Sistemi bankar uli në 3.14% interesat e kredive në lekë për...

TIRANË, 1 dhjetor /ATSH/ Interesat e kredive në lekë për shtëpi në muajin tetor të këtij viti shënuan nivelin më të ulët, si asnjëherë...

Paga e luftës/ Qeveria mbështetje biznesit të madh, merr përsipër koston...

TIRANË, 13 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se qeveria do të marrë përsipër koston e interesit për garancinë sovrane për pagat, prej 100...

Interesat e kredidhënies, kufij ligjorë për nivelin e interesave

TIRANË, 17 shkurt /ATSH/- Banka e Shqipërisë parashikon të vendosë kufij ligjorë për interesat e aplikuara në kredidhënie. Projektligji i ri që po hartohet, do...

IRAN – Rohani: Interesat amerikane në Lindjen e Mesme janë në...

TEHERAN, 7 janar /ATSH-AFP/- Presidenti Hassan Rohani paralajmëroi sot homologun e tij francez, Emmanuel Macron, se interesat amerikane në Lindjen e Mesme ishin në...

Interesi i bonove dhe obligacioneve, në rënie

TIRANË, 15 shkurt /ATSH/- Yield-et e bonove dhe të obligacioneve të thesarit kanë vijuar ecurinë rënëse edhe në tremujorin e fundit. Banka e Shqipërisë bën...

PEKIN – Ekspertët: Kina duhet të zotërojë të paktën tri aeroplanmbajtëse

PEKIN, 9 janar /ATSH-AFP/ - Kina duhet të zotërojë të paktën tri aeroplanmbajtëse për të mbrojtur brigjet dhe interesat e saj jashtë vendit dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA