Ballina Etiketimet Ilace

Etiketim: ilace

Dyfishohet numri i grave që u trajtuan falas me herceptinë, Manastirliu:...

TIRANË, 4 shkurt /ATSH/ "Kemi 3-fishuar financimin për shërbimin onkologjik, duke përmirësuar trajtimin me medikamente, aparaturat mjekësore dhe hapëm për herë të parë 7...

Variantet e virusit mund të ”mashtrojnë” barnat antiCovid-19

ROMË, 28 janar /ATSH-DPA/ - Alarmi për variantet e virusit SarsCoV2 rritet në Itali, pas zbulimit të tre rasteve pozitive të mutacionit brazilian të...

Radio Televizioni Zviceran: Shqiptarët përdorin edhe bimë mjekësore kundër Covid-19, vendi...

TIRANË, 23 janar /ATSH/ - E gjithë bota po përpiqet të kuptojë ritmin e vaksinimit kundër Covid-19. Prodhuesit e vaksinave po hasin vështirësi në...

FOKUS – BE planifikon qasje në ilaçe me çmimet të përballueshme

BRUKSEL, 25 nëntor /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian miratoi sot një plan për të siguruar qasje në ilaçe, veçanërisht në ato të përgjithshme, në të...

Rimbursimi 100% i trajtimit ambulator të COVID-19/ Përfitojnë të gjithë pacientët,...

TIRANË, 19 nëntor/ATSH/ Të gjithë pacientët me Covid-19 që trajtohen në banesë të siguruar ose jo, nga sot do të përfitojnë rimbursimin për trajtimin...

BRUKSEL – BE kërkon heqjen e tarifave globale për ilaçet

BRUKSEL, 9 qershor /ATSH-ANSA/ - Heqja e tarifave globale për produktet farmaceutike dhe mjekësore dhe krijimi i një skeme bashkëpunimi krize për të shmangur...

BRUKSEL – BE kërcënohet nga mungesa e ilaçeve për trajtimin e...

BRUKSEL, 7 prill /ATSH-AA/-  Disa vende të BE-së kërcënohen nga mungesa e ilaçeve të caktuara që përdoren për trajtimin e koronavirusit të ri, njoftoi...

MJEKESI – Shkencëtarët belgë studiojnë efikasitetin e ilaçeve për reumatizmën kundër...

BRUKSEL, 5 prill /ATSH-MIA/- Nëntë qendra shkencore në Belgjikë kanë ndërmarrë studimin e medikamenteve për reumatizëm në luftën kundër COVID-19. Qëllimi i studimit është të...

TURQI – Kina dërgon medikamente për pacientët me COVID-19

ANKARA, 24 mars /ATSH-AA/ - Kina përmes ambulancës ajrore dërgoi medikamente në 40 qytete në të gjithë Turqinë, për t'u përdorur nga pacientët në...

ZVICËR – OBSH dënon përdorimin e ilaçeve pa provuar efikasitetin e...

GJENEVË, 23 mars /ATSH-AFP/- OBSH dënoi sot administrimin e ilaçeve për pacientët e infektuar me koronavirusin e ri përpara se komunitetit shkencore të bjerë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA