Ballina Etiketimet Ikmt

Etiketim: ikmt

Mbrojtja nga ndërtimet e paligjshme/ Bici tur takimesh me strukturat e...

TIRANË, 1 mars /ATSH-A. Fortuzi/ Kryeinspektorja e IKMT, Dallëndyshe Bici ka nisur një tur takimesh me strukturat vendore në të gjithë Shqipërinë. Ndalesa e saj...

Loti II i Unazës së Madhe, IKMT prish 7 objekte

TIRANË, 24 shkurt/ATSH/ Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) ka prishur sot 7 objekte, pjesë e lotit II të Unazës së Madhe. "Inspektorati Kombëtar...

Zhvillimi i fshatit Valias/ IKMT prish objektin 5-katësh

TIRANË, 3 shkurt/ATSH/ Është realizuar me sukses operacioni për prishjen e një objekti industrial pesëkatësh në Valias nga Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit. Sipas...

Punimet në lotin e dytë të Unazës së Madhe, IKMT nis...

TIRANË, 6 tetor/ATSH/ Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur sot fazën e re të prishjeve në gjurmën ku do të ndërtohet Unaza...

IKMT nis shembjen e 5 objekteve në gjurmën e lotit II...

TIRANË, 24 shtator /ATSH/ Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit vijon aksionin për prishjen e ndërtesave që prekin gjurmën e projektit të Unazës së...

Rindërtimi/ Shemben 4 pallate të dëmtuara në lagjen 17 në Durrës,...

TIRANË, 10 shtator/ATSH/ Në kuadër të procesit të rindërtimit sot u shembën katër pallate në lagjen 17 të qytetit të Durrësit. IKMT dhe IMT e...

Testimi i godinave në Durrës/ IKMT njofton banorët e lagjes “Dalip...

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Në vijim të inspektimeve në ndërtesat e dëmtuara nga tërmeti në Durrës, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) do të...

Ndërtimi i lotit të tretë të Unazës Lindore/ IKMT vijon me...

TIRANË, 3 shtator/ATSH/ Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit vijon sot aksionin për shembjen e objekteve në zonën e Shkozës në Tiranë. Pas shembjes së...

Ndotje të ujërave dhe territorit në Lushnjë, gjobitet me 2 milionë...

TIRANË, 1 shtator/ATSH/ Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit në bashkëpunim me Policinë e Shtetit ka ushtruar kontroll në subjektin me aktivitet trajtim dhe...

Durrës/ Shemben 5 pallate të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit

TIRANË, 26 gusht /ATSH/ -Vijon prishja e godinave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit në Durrës për t'i hapur rrugën rindërtimit të tyre. Bashkia...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA