Ballina Etiketimet IÇK

Etiketim: IÇK

INSTAT: Inflacioni zbriti në 0.4 % në janar

TIRANË, 10 shkurt/ATSH/ Inflacioni, që mat ndryshimin vjetor të çmimit të mallrave, llogaritet 0.4 % gjatë muajit janar, ndërsa objektivi i shënjestruar i Bankës...

Rritje e lehtë e çmimeve në qershor, INSTAT: Inflacioni llogaritet 1,8%

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ Inflacioni, që mat ndryshimin vjetor të çmimit të mallrave, llogaritet 1,8% gjatë muajit qershor. INSTAT publikoi sot Indeksin e Çmimeve të Konsumit...

INSTAT: Indeksi i çmimeve të konsumit në muajin shkurt 2020 ishte...

TIRANË, 9 mars /ATSH/ Indeksi i Çmimeve të Konsumit, që është treguesi i inflacionit, në muajin shkurt 2020 ishte 1,2 %, njofton Instituti i...

Ulja e papunësisë dhe rritja e të ardhurave zgjeroi konsumin

TIRANË, 10 qershor /ATSH/- Ulja e papunësisë edhe në tremujorin e parë të vitit 2019 duke shënuar nivelin 12,1% dhe përmirësimi në rritje i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA